Skocz do zawartości

Pióra wieczne Bexley - prośba o opinię


Polecane posty

Pióro z kategorii "kit pen", robione podobnie jak Conway Stewart, Edison, Wiland czy Visconti. To zaleta, ale równocześnie wada: jak by te pióra nie wyglądały i jak limitowane by nie były, zawsze gdzieś tam mają posmak "średniej półki". Po prostu. Ani to kiepskie, ani wybitne, po prostu mocna średnia. Między innymi dlatego ograniczyłem swój zbiór Viscontich do dwóch sztuk (a w porywach było sześć) - wszystkie były prawie takie same, jeśli chodzi o zachowanie na papierze. Trochę mi brakowało indywidualnego charakteru - czegoś, co wyczuwa się np. pomiędzy różnymi egzemplarzami MB146.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bexley to naprawdę dobre pióra, zgadzam się z @Alverynem, że to taka mocna klasa średnia. Swego czasu chorowałem na jeden z modeli z serii 'Owner's club'. Jednakże cena (na poziomie 190 USD), a raczej stosunek jakości do ceny wyleczył mnie skutecznie. Zauważ, że w tej cenie można już dostać MB 146 (ostatnio uciekł mi wintydżowy egzemplarz, który poszedł za 147 USD). :(

 

Nie wiem na ile miarodajna jest moja opinia, ale dla mnie pióra tej marki podobne są jakościowo np. do Edison Pens, albo JEB Pens, i jeszcze kilku innych 'mało-seryjnych' marek, np. Laban.

 

Istnieje możliwość adjustacji stalówki przez samego mistrza Richarda Bindera i wtedy cena osiąga nawet 436 USD za pióro ze złotą stalówką. Na tym poziomie cenowym, to już bez mała zbliżamy się do modelu Nakaya Equilibrum hahaha. Oczywiście, co kto lubi... :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...