Skocz do zawartości

Pierwsze pióro na dobry początek


Polecane posty

Witam!
 

Mam nadzieje, że nie dostajecie białej gorączki :gaah:  jak kolejny nowy użytkownik prosi o pomoc w wyborze względnie taniego pióra.  :) 
Mój problem polega na tym, że jest cała masa piór w kwocie którą zamierzam wydać(100-200 zł max), których wygląd mi odpowiada, ale bardziej niż wygląd ma dla mnie znaczenie jakość. Tutaj rodzi się moja prośba do was, które pióro w tym przedziale cenowym będzie najlepszej jakości. Przez jakość rozumiem to jak pióro pisze- czyli: czy nie przerywa przy szybkim pisaniu; czy nie zasycha i startuje od razu długo nie używane. 

Będzie to moje pierwsze pióro i nie chciałbym się rozczarować na początek.

Jeżeli moglibyście wskazać takie pióro byłbym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuje i pozdrawiam

T-Fox
 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam jest tego sporo  :) 

Większość w srebrno-czarnej lub czarno-srebrnej stylistyce.

Faber-Castell: Basic, Loom Piano
Parker: Esprit, Inflection 
Sheaffer: 300
Diplomat: Travelino
Cross: Bailey
Duke: 116, M03, P06,2F, F3 carbon fibre (nie wiem czy te "F" to część nazwy czy rozmiar stalówki)
Kaweco: Student

Lamy Al-Star
Crocodile 377, 617, 628,702
Jinhao 750

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F-C, Sheaffer, Kaweco, Lamy to dobre i popularne na początek pióra, wybierz sobie jedno (albo więcej  :P ) i kupuj. Najpierw może poczytaj recenzje, ludzie często piszą coś o wadze, rysowaniu się lub uchwycie co może Ci pomóc ale to już bardzo osobiste preferencje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uprzedzam jest tego sporo  :) 

Większość w srebrno-czarnej lub czarno-srebrnej stylistyce.

Faber-Castell: Basic, Loom Piano

Parker: Esprit, Inflection 

Sheaffer: 300

Diplomat: Travelino

Cross: Bailey

Duke: 116, M03, P06,2F, F3 carbon fibre (nie wiem czy te "F" to część nazwy czy rozmiar stalówki)

Kaweco: Student

Lamy Al-Star

Crocodile 377, 617, 628,702

Jinhao 750

 

Faber-Castell: Basic

ciężkawe, solidne, nie zasycha, na standardowe naboje, z założoną skuwką na korpus w trakcie pisania wygląda dość bestialsko, zbyt duże na takie numery, nie każdemu cięższe pióra leżą w ręku, ale ja swojego lubię i nie oddam, stalówka F przyzwoicie cienka i przyjemna. And robił jego video recenzję, sprawdź sobie opinie innych

 

 

budżetowe Parkery - chcesz się zachęcić czy zniechęcić? :P odpuść ;)

 

Sheaffer 300 

ciężkie ponownie a i grubawe, na naboje dedykowane lub tłoczek (załączony do pióra) - ponownie dla fanów i zdecydowanych dużo-łapych facetów, takie gabaryty trzeba lubić.

 

Diplomat: Travelino

chudziuteńkie, ale wdzięczne, może wyglądać niepoważnie w dłoni, standardowe naboje.

 

Lamy Al-star

ja swoje lubię, mimo aluminiowej obudowy jest lekkie, ale profilowana sekcja nie każdemu leży w ręku, nie można obrócić stalówki wokół osi, żeby dostosować ułożenie do ręki, naboje/tłoczek dedykowane, na początek spoko, ale przymierz się do niego

 

Kaweco: Student

nie lubię metalowych sekcji.

 

Jinhao 750

nie mam tego konkretnego, ale pozostałe moje Jinhao spisują się bez zarzutu, metalowe, ten model wagowo jest przyjemny, podobnie jak moje Jinhao 11, a za taką cenę, to kupisz to pióro i FC Basica i jeszcze na atrament starszy ;) tutaj masz standardowe naboje i tłoczek dołączony do pióra.

 

dawaj kolejne, podoba mi się takie opisywanie! :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdego pióra można dokupić tłoczek ale ma on zazwyczaj minimalną pojemność, lepiej kupić długi nabój i uzupełniać go strzykawką.

Nie do każdego. Choćby z wymienionych przez TFoxa - Parker Esprit tłoczka nie zmieści.

do większości Montblanków z lat 60' też będzie trudno dokupić tłoczek xD

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór przede mną. :unsure:  Na razie po obejrzeniu recenzji odrzuciłem wybór Kaweco Student (na wideo recenzji pióro przerywało).
Poczekam może ktoś wypowie się jeszcze w sprawie Cross'a i Duke'a. 

Edytowano przez T-FoxPL
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...