Skocz do zawartości

Temat miesiąca: metalowe pióra


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nie będę tu przedstawiał całego stada swoich metalowych Watermanów.

Zaprezentuję dwa charakterystyczne modele :

Waterman Gentleman old style:

06a8a94617bfe577.jpg

Waterman C/F:

47571d5c086d23e0.jpg

Z innych marek = Graf von Faber Castell Anello Titanium :

6aaf37c04f77424f.jpg

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja pozwolę sobie pochwalić się moim 15-to letnim, pierwszym i ukochanym "motorkiem", czyli HD by Waterman.

Dostany od żony, kiedy człowiek był jeszcze piękny i młody, a dodatkowo dziś naprawiony przez "Czarodzieja z Chmielnej" :-).

Mogę dorzucić dokładniej dwutonową stalówkę do poprzedniego tematu miesiąca, jeśli ktoś byłby zainteresowany.

Pozdrawiam

Tomek

post-172-0-46100100-1325705304.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z prośbą:

  • Oznaczenie modelu: 712303 (z pudełka).
  • Kolor ciemna zieleń (nie udało mi się uchwycić koloru przy sztucznym świetle). Pamiętam, ze to pióro było dostępne w różnych kolorach.
  • Stalówka w rozmiarze M, ze złotym logo HD.
  • Klips odginany (ze sprężynką). To pomarańczowe ringi, to autentyczne gumki - kiedyś wydłubałem jedną :unsure:
  • No i jeszcze "Made in France" :ph34r:

W załączeniu zdjęcia, na których jeszcze bardziej widać jaki to sfatygowany "staruszek" :unsure:

watermanhdzpudelkiem.jpg

watermanhdstalowka.jpg

watermanhdskuwka.jpg

adamon:

Publikuj proszę swoje HD - ciekaw jestem innych - może to będzie dla mnie argument, żeby także poszukać "kolegów" do mojego.

Ja także czuje do tego pióra wyjątkowy sentyment - z powodów jak w opisałem w poprzednim poście.

Dodatkowo było to moje jedyne, codzienne pióro przez 13 lat. Nie zawiodło mnie ani razu. Po tym czasie jedynie puścił gwint od nakręcania skuwki - jak wspominałem dziś naprawiony. Mam więc małą wieczorną "ucztę" bo zapakowałem atrament i znów sobie nim piszę...

Pozdrawiam

Tomek

Edytowano przez tlapczyn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...