Skocz do zawartości

Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?


ArielN

Polecane posty

  • Odpowiedzi 10k
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Numer stalówki nie zgadzał się z numerem modelu.

Był zgodny z klasą danej linii modelowej.

I tak Montblanki z pierwszej linii modelowej zaliczonej do klasy Meisterstuck miały stalówki 18 ct oznaczone numerami 12 i 14.

W tej linii były modele : MB 12, MB 14, MB 72, MB 74, MB 82, MB 84, M 92 i MB 94.

Te z drugiej linii modelowej, czyli np. MB 22, MB 24 i inne, miały stalówki 14 ct oznaczone numerami 22 i 24.

Te z trzeciej linii, czyli wszystkie zaczynające się od cyfry 3, miały stalowe stalówki oznaczone cyfrą 3 lub 14 ct złote stalówki tzw. "inlaid" nib

Przykłady stalówek.

1. seria Meisterstuck.

15b4e75a8ae595a5.jpg

b316280c6aba6889.jpg

2. seria 2X.

23c15eb3e8a2ff1f.jpg

3. seria 3X.

1eb6d46deca0de36.jpg

i stalówka 14 ct z MB 32D

bac222d4ea0ce847.jpg

zdrówka

 

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiadomo o Tuwimie?

Powinnam była napisać: "Takim piórem pisał Julian Tuwim", nie "tym", bo oczywiście nie jest to pióro poety, tylko podobne, a informację znalazłam w necie w opisie jakiejś archiwalnej aukcji.

Iza, pióro piękne!!!! skąd je wytrzasnęłaś??

i atrament też, cos tam wlała?

Dziękuję :D Pióro kupiłam na alle. Zatankowałam Coffee Brown Standardgraphu, którego nie polecam, mimo że ma ładny kolor i ślicznie cieniuje, bowiem niemiłosiernie strzępi.

Ktoś może wie, gdzie w takim Vacumaticu szukać daty produkcji? Na korpusie? W którym mniej więcej miejscu?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinnam była napisać: "Takim piórem pisał Julian Tuwim", nie "tym", bo oczywiście nie jest to pióro poety, tylko podobne, a informację znalazłam w necie w opisie jakiejś archiwalnej aukcji.

Dziękuję :D Pióro kupiłam na alle. Zatankowałam Coffee Brown Standardgraphu, którego nie polecam, mimo że ma ładny kolor i ślicznie cieniuje, bowiem niemiłosiernie strzępi.

Ktoś może wie, gdzie w takim Vacumaticu szukać daty produkcji? Na korpusie? W którym mniej więcej miejscu?

zerknij, może tu cos znajdziesz

http://www.parkerpens.net/vacumatic.html

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...