Skocz do zawartości

Pelikan M800


Polecane posty

Zakupiłem Pelikana M800 Black :) Mam pytanie do innych użytkowników czy stalówka (u mnie F) zachowuje się podobnie. Mianowicie, gdy pisze się albo rysuje kreskę pionowo w górę lubi się "zawiesić", np przy rysowaniu kwadratu. W sklepie testowałem dość długo, ale tego nie zauważyłem. Po zalaniu atramentem w domu, gdy trochę więcej popisałem i porysowłaem taki mały klops.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim stadku pięciu 800 wszystkie, od EF-ki poprzez dwie F-ki, M-kę jak i Italikę spokojnie piszą pod górę,...

 

bo rozumiem, że w tym jest problem...

 

także posłuchaj Ariela...

 

a dla czystości sumienia spróbuj na innym papierze,... no i nie z kiełbaską w ręku...  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

W sklepie mają mieć dostawę M800. Wtedy porównam. Tak się umówiłem. Po oględzinach stalówki widać, że nie jest symetryczna i jedna część wystaje ponad drugą. Postaram się wrzucić jakieś fotki. Pewnie więc będę reklamował.

Edytowano przez Interaktywny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stalówki OB i dalej chyba ktoś kupuje z premedytacją i nie dziwi się, że są ścięte ukośnie czy zeszlifowane "krzywo" :)

Pióro z postu ma założoną F-ke - powinna być chyba prosta i symetryczna po wyjściu ze sklepu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowany)

Może to trochę wyjaśni sytuację. Zdjęcia, które udało mi się wykonać. Jedna część stalówki jest nieco bardziej "obfita" i zaokrąglona. Druga nieco bardziej ścięta, czyli generalnie niesymetrycznie. Dodatkowo jedna z części wystaje ponad drugą - uchwyciłem u góry widoczną różnicę. U dołu pod lupą też widać przesunięcie, ale nie wyszło na zdjęciach - jest mniejsze.

 

Widać też, że dusza w stosunku do stalówki osadzona jest niesymetrycznie - zdjęcie od spodu.

 

W Sheaffer 300 GC (też F) jest symetrycznie i nic nie wystaje. Pióro nie miewa falstartów i pisze w szerokim zakresie ułożenia w stosunku do papieru bez przerywania.

 

post-2849-0-89421700-1400173733_thumb.jpg

 

post-2849-0-73424100-1400173737_thumb.jpg

 

post-2849-0-10128600-1400173741_thumb.jpg

 

post-2849-0-93940500-1400173744_thumb.jpg

 

i efekt:

 

post-2849-0-93341000-1400175055_thumb.jpg

Edytowano przez Interaktywny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupiłeś to pióro w sklepie jako nowe to ewidentnie jest do wymiany - stalówka jest krzywa - wygląda jakby upadło.

Na 100% nie wyszło takie z fabryki - to zbyt wysoki model i za dużo kosztuje.

Jeśli nie masz możliwości reklamować to musi się nim zająć fachowiec od stalówek i doprowadzić do stanu używalności.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Niekoniecznie byłaby większa. Zależy NA CO upadło i z jakiej wysokości, to raz. Ostatnio jakość stalówek Pelikana drastycznie spadła, to dwa. Często zdarzają się im niedoróbki. Dotychczas myślałem, że dotyczy to wyłącznie tańszych modeli z serii M2xx i stalowych stalówek. Ale M800 i takie cuda? Smutne to. W końcu pióro nie kosztowało Cię 300 zeta, tylko jakby trochę więcej... REKLAMUJ!

 

A w razie braku konsensusu z oficjalnym serwisem Pelikana, zgłoś się do @piter22 - on ostatnio reanimuje moje Pelikany. Skutecznie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórze po poprzednikach. Ewidentnie zła stalówka. Jeżeli jest nowe to do reklamacji. Wygląda jakby bylo używane i tak została wyrobiona stalówka. Ty może inaczej je trzymasz i dlatego drapie. No ale jak kupione w sklepie to chyba nowe.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióro z nową stalówką już w moich rękach. Dla porównania załączam zdjęcia. Wszystko symetryczne: stalówka, dusza względem stalówki symetrycznie osadzona, itp, pisze bez przerywania, gładko. Super!

Dokupiłem jeszcze (kolejnego) Sheaffera GC 300 i naboje :):):) Przy okazji zwracajcie uwagę przy Sheafferach na konwerter (te nowe jakieś felerne są, delikatne), sekcję do której przytwierdzona jest stalówka (w nowej dostawie jakaś inna jest - kolor plastiku jakiś inny nieco od reszty, lekkie ranciki w miejscach łączenia dwóch połówek tworzywa, itp), skuwka lubi czasami luźno wchodzić, niektóre trochę bardziej leją. Kupiłem już trzy dla siebie i znajomych i za każdym razem zetknąłem się z czymś podobnym.

 

Dziękuję za komentarze i pozdrawiam!

post-2849-0-95929900-1400924704_thumb.jpg

post-2849-0-49933500-1400924705_thumb.jpg

post-2849-0-05961400-1400924706_thumb.jpg

post-2849-0-61926800-1400924706_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...