Skocz do zawartości

Wysychające pióro Parker IM CT


Polecane posty

Witam

po bardzo długim okresie używania poczciwego Hero zakończonym zgonem zacząłem korzystać z Parkera IM CT.

Pióro napełniłem po kilku latach leżenia (wcześniej nie widziało atramentu), jest OK no może trochę za ciężkie.

Problem odkryłem po pierwszym weekendzie - zaschło. Spoko - ciepła woda, bez pióra przeżyję jeden dzień.

Pióro umyte, poskładane - jest OK, do kolejnego weekendu...

Tym razem na tydzień do wody z ludwikiem, wodę wymieniałem każdego dnia,

po tygodniu pióro do pracy - jest OK, do kolejnego weekendu...

 

W międzyczasie zakupiłem Rialto - za dobrę ocenę Kolegi z pracy i szczególnie za wagę, w porównaniu do IM niebo a ziemia.

 

Niemniej jednak chciałbym uratować pechowego IM - proszę o podpowiedź jak postapić z niewdzięcznikiem?

Zakupić nową stalówkę z obudową czy może są jakieś magiczne sposoby?

 

Atrament Parkera (naboje) - pisze na nim bez problemu Rialto.

 

Pozdrawiam

Grzegorz

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma mocnych na IM-a :)

Mam jednego - niestety nie znalazłem jeszcze atramentu, który w nim mnie zaschnie.

Najdłużej się trzyma Pelikan czerwony - ale kolor nie powala i pióro jest u mnie bardziej z sentymentu niż ze względu na jego właściwości pisarskie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak źle?

Tak. Mojemu wystarczy tydzień leżenia żeby całkowicie opróżnić konwerter.

Obecnie testuję go przy użyciu samej wody, nie trzeba czyścić po zaschnięciu.

Wyrzuciłbym go już dawno temu, ale to od niego zaczęła się cała zabawa z piórami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Nie powiem żeby to było moje ulubione pióro. Trochę pomogła naprawa u Zero, ale po dwóch dniach nieużywania trzeba go błagać na kolanach żeby znów zaczął pisać. Zastosowałam więc jedyną skuteczną metodę walki z Parkerem IM - kupiłam inne pióro. Podobnie jak Rittel mam sentyment do niego, więc spoczął w naleśniku w oczekiwaniu cudownego sposobu na IMy.

 

rbit prawda, od wielu lat maturę pisze się na czarno, wg instrukcji czarnym atramentem lub tuszem. Podobnie egzamin gimnazjalny. Podejrzewam, że chodzi o komputerowe sprawdzanie kart odpowiedzi. Kangura z matematyki również dzieciaki muszą pisać na czarno.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W międzyczasie zakupiłem Rialto - za dobrę ocenę Kolegi z pracy i szczególnie za wagę, w porównaniu do IM niebo a ziemia.

Też miałem to pióro, ale z braku gotówki w portfelu nieopatrznie je sprzedałem. To był prawdziwy Parker - może dlatego, że robiony w U.K.?

Edytowano przez WaterMAN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...