Skocz do zawartości

M400 czy M600?


Polecane posty

Wkrótce mam urodziny. Nie jest to już niestety od paru lat wielka okazja do świętowania, ale trzeba sobie jakoś osłodzić kolejną rocznicę, n'est-ce pas? ;)

Kupię sobie więc w prezencie Pelikana, ale mam dylemat jak w temacie. M800 nie chcę, za duży (i w tej chwili za drogi też). Waham się między M400 a M600. Poza wielkością (która jak wiadomo MA znaczenie), różnią się one od siebie istotnie? Opłaca się zainwestowac te parę stówek więcej?

Oraz, czy ktoś posiada albo widział na żywca wersję biało żółwiową? wydaje mi się dość intrygująca.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Kup tańsze... a za zaoszczędzone pieniądze.... :zdrowie:  Sto lat, sto lat niech żyje, żyje nam..... np. ze znajomymi z PWF, a że trochę ich masz (znajomych i wszyscy bardzo Ciebie lubią :)) to może kup jakiegoś Vectora a zaoszczędzone pieniądze.... :zdrowie:  Sto lat, sto lat niech żyje.....

 

.... taką mam koncepcję....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź 625,...

 

miałem w rękach i całkiem, całkiem,...

 

fajnie leży, fajnie waży tylko pytanie czy ci się podoba?...

 

ja wybrałem 800-setki jeszcze lepiej w łapkach się je trzyma, a piszą super,...  :D 

 

Mam dwie, niebieskie i zielone paski i nie są to ostatnie ptaszory...

 

tak imaginuję sobie... ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mam dwie, niebieskie i zielone paski i nie są to ostatnie ptaszory...

 

tak imaginuję sobie... ;)

 

hie hie, tego to akurat jestem pewna :D

 

625.. muszę obejrzeć...hmmm odpada.za drogie. to jeszcze nie te urodziny ;) ale w kolorze oberZyny piękne.

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch lat mam M400 w niebieskie paski ze złotymi wykończeniami i taki zestaw kolorystyczny bardzo mi się podoba. Dla mnie, jako faceta ta wersja jest ciut za lekka (pióra praktycznie nie czuć w ręku nawet z atramentem zatankowanym na max) i ciut za mała (więc piszę ze skuwką na korpusie). Obie te niedogodności wyrównuje największa zaleta tego pióra, czyli stalówka (w moim przypadku rozmiar F). Trzeba tylko wybrać atrament o odpowiednich właściwościach (ja używam Diamine Midnight) i pióro sunie bez szemrania po papierze każdej jakości. Jestem pewien, że nie jest to ostatnie pióro tej firmy u mnie, ale następnym będzie M800. Trzeba tylko cierpliwie zbierać kasę ;)

Edytowano przez piotrsajnog
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M625 dla dziewczyny...Hmm.. Może.

M400 biały żółwik byłby chyba bardziej stosowny.

No dobra. M625 dunkel blue i dunkel rot transparent.

aabb6354e25fd62d.jpg

f1175d9f8fab9b05.jpg

Biały żółwik M400.

a943d360471d9eb8.jpg

Wszystkie w razem i Pelikan 500NN sprzed pół wieku.

d89f826401e1811b.jpg

Zamiast tych trzech współczesnych, wybrałbym tego sprzed pół wieku.

Nie potrafię zrozumieć tego ciągu na nowe ze sklepu.

Nowe, to może mieć każdy, stare tylko ci co naprawdę chcą.

Kup starego 500NN lub 500. Kasa mniejsza, a klasa dwa razy większa.

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam widzę konwerter :P

jeden pies ;) w każdym razie nie nabój przecież. wiem, pewnie chodzi ci o to, że można wyjąć konwerter i wsadzić nabój? to mi akurat nie przeszkadza... a swoją drogą taki znów maciupki to on chyba nie jest? od mozarta większy, nie?

 

(trzymajmy się Pelikana, trzymajmy się Pelikana...)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe też jest fajne. Można mieć i nowe i stare.

Natomiast samochód zawsze nowy (nie uwzględniam pasjonatów).

widzisz, jak ty mnie rozumiesz :)

 

 

@rittel - ja nałogowo mylę wciąż tłok i konwerter, chociaż rozumiem różnicę, oczywiście. przestraszyłam się że cos przegapiłam i to pióro jest TYLKO na naboje, uchowaj boże.

 

(trzymajmy się Pelikana ;))

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kasiasemba - pytanie za 100 punktów - posiadasz M200? Jeśli tak i rozmiar Ci odpowiada, to bierz M400. I zaoszczędzisz, i będziesz miała pióro, którym będzie Ci się wygodnie pisało. Win-win.

 

W wersji podstawowej zdaje mi się, że te pióra nie różnią się niczym oprócz, właśnie, wielkości. Niech ktoś bardziej obyty w temacie ewentualnie sprostuje mój pogląd...

 

Ja osobiście mam M200 i wszystko mi w nim pasuje oprócz...rozmiaru. Jest jedynie odrobinę za małe, jak dla mnie. Dlatego też, zamierzam nabyć M600, bo gabaryt wydaje się jakby optymalny ;) A zaznaczam, że nie mam łap jak bochny chleba... Problem będę miał jedynie w doborze wersji kolorystycznej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...