Skocz do zawartości

Lekkie pioro z dobrym wygladem


Polecane posty

Szukam piora, ktore:

-jest lekkie

-czesc, ktore lezy miedzy palcami(nie wiem jak okreslic ta czesc piora, ktora sie trzyma) wygodna, moze byc miekka(od pisania wiele lat twardymi dlugopisami mam odcisk na III palcu reki prawej)

-niezawodne, piszace od razu bez zmudnego rozpisywania

-gladko i lekko piszace

-wyglad jest wazny, ale moze byc nawet niepozorny i malo elegancki, byle nie z myszka miki lub mazaje teczowe

 

jednym slowem pioro do wielogodzinnej pracy, ktore bedzie dobrze lezec w reku, niezbyt beczkowate.

 

Jestem wlascicielka Parkera Urban Metallic, ktory to nie spelnia zadnego kryterium, plus nie pisze.

 

Wynotowalam sobie takie modele:

Lamy Safari (chyba najlzejsze, jakie moze byc)

 

Lamy Alstar

 

Faber Castell basic black carbon (wyglada na wygodne)

 

Jakies inne pomysly?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 76
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

czesc, ktore lezy miedzy palcami to sekcja :)

 

byłoby łatwiej, gdybyś podała kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na pióro, bo piór spełniających podane przez Ciebie kryteria jest więcej niz dużo :) i może napisz jeszcze, jaką kreskę wolisz, cieńszą czy grubszą :)

Edytowano przez kasiasemba
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, ktore lezy miedzy palcami to sekcja :)

 

byłoby łatwiej, gdybyś podała kwotę, jaką chcesz przeznaczyć na pióro, bo piór spełniających podane przez Ciebie kryteria jest więcej niz dużo :) i może napisz jeszcze, jaką kreskę wolisz, cieńszą czy grubszą :)

 

Dziekuje za sekcje :)

 

kwota do wydania to max 300 PLN, kreska grubsza, pisze dosc duze litery. Domyslam sie, ze pior sporo, ale jestem zdana na wybor przez internet, nie wyprobuje w sklepie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wspominałaś, że przeglądałaś atramenty Diamine, niekoniecznie wszystkie kolory zasługują na pochwały, ale Lamy mają swój standard naboi, tak jak Parker ma swoje itd. dlatego Pelikan M150 czy M200 to dobry pomysł, kwestię naboi masz z głowy, pióra lekkie, stalówki można dostać w różnych rozmiarach a wyglądają elegancko :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Faber skreslony z listy.

 

Chyba kazdy jak wpada pierwszy raz na strone Diamine to szaleje...jak ja.. A teraz, gdybym miala wybrac konkretny kolor, to nie wiem. Podoba mi sie kilka, ale nie chce testowac na sobie, wiec wstrzymam sie z zakupami i wyborami, poki nie zdecyduje sie na konkretny model piora.

 

Intryguje mnie rozmiar stalowek. ktore sa cienkopiszace a ktore grubo? gdzie znalezc porownanie? rzecz jasna, poki nie zaczne pisac danym piorem, ciezko sie wypowiedziec, ale cienkopiszacych nie lubie

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

Porównanie Pelikana jest fajne, bo daje ogólny pogląd co do różnic w grubości linii, ale na Twoim miejscu nie traktowałbym tego jak wyroczni. Jeśli pisałaś Parkerem i grubość linii mniej więcej Ci odpowiadała (w tych momentach, kiedy Parker pisał ;)), to proponuję raczej M-kę Pelikana (w rzeczywistości przypomina bardziej B z powyższego porównania). Pelikan współcześnie robi raczej "mokre" pióra (w sensie, podające sporo atramentu na stalówkę). Jeśli pójdziesz w zbyt grubą stalówkę, to może się okazać, że na niektórych papierach Twoje pismo przypomina pismo wykonane flamastrem. A nie wiem, czy do końca o to Ci chodzi...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość nilfein

To nie klikaj w sklepie, a raczej spróbuj szczęścia na Alledrogo. Tam bez problemu zmieścisz się w założonym budżecie za M200. I to kupując nówkę z gwarancją ;)

 

Po budżetowym Parkerze Urban, Pelikan powinien Cię BARDZO pozytywnie zaskoczyć. Ja mam M200 ze stalówką F jako moje główne pióro i nie żałuję ani złotówki wydanej na nie. Moim kolejnym zakupem będzie najprawdopodobniej również Pelikan, tyle że serii 600 ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie klikaj w sklepie, a raczej spróbuj szczęścia na Alledrogo. Tam bez problemu zmieścisz się w założonym budżecie za M200. I to kupując nówkę z gwarancją ;)

 

Po budżetowym Parkerze Urban, Pelikan powinien Cię BARDZO pozytywnie zaskoczyć. Ja mam M200 ze stalówką F jako moje główne pióro i nie żałuję ani złotówki wydanej na nie. Moim kolejnym zakupem będzie najprawdopodobniej również Pelikan, tyle że serii 600 ;)

Przyczaje sie na alle.. Parker mnie mocno rozczarowal, moczy sie teraz, moze ozyje jakos.

Porownanie szerokosci pisma faktycznie uzmyslowilo mi, ze B bedzie zbyt grube. Dziekuje :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/pioro-wieczne-pelikan-clasic-m200-zielone-f-m-i4037351366.html

Co w opisie piora oznacza F/M? Szerokosc stalowki? F czy M? Nie wiem, jak to zrozumiec.

F = fine czyli cienkopisząca stalówka

M = medium czyli średniogrubopisząca

na tym samym serwisie aukcyjnym jest kilka innych ofert P200, w tym co najmniej jedna z ceną niższą o 1/4. Poklikaj, znajdziesz z pewnością.

Nie chcę podawac linku, żeby mnie nie posądzono o utajone sprzyjanie sprzedającemu ;-).

Zeby było zabawniej, to mieszkam o 400 metry od sklepu oferującego pióro z Twojego linku ;-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Chodzilo mi, ze w opisie piora nie jest sprecyzowane, czy jest to F cz M, tylko przelamane F/M, jakby to byly 2 rodzaje,a le pomiedzy?

Znalazlam tylko 1 10 zl tansze :)

Edit

Waterman Hemisphere jest lekki, wiele osób je ma i raczej nie narzekają. Ja sama zastanawiałam się nad zakupem, ale dla mnie jest za lekkie.

Mam je na wzgledzie.

Edytowano przez Mahboobathi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Chodzilo mi, ze w opisie piora nie jest sprecyzowane, czy jest to F cz M, tylko przelamane F/M, jakby to byly 2 rodzaje,a le pomiedzy?

Znalazlam tylko 1 10 zl tansze :)

Pewnie w zamyśle autora to taka eMka, która może uchodzić za eFkę lub odwrotnie

W załączeniu link. Jeszcze raz powtarzam : nie znam sprzedającego, nie gwarantuję jego rzetelności (od tego są komentarze aukcyjne), nie dostaję prowizji od sprzedaży, jedyny powód opublikowania linku to chęć pomocy koleżance "po piórze" ;-)

http://allegro.pl/pelikan-m200-piekny-przedmiot-pozadania-i4079143417.html

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...