Skocz do zawartości

F.P.R GURU


Polecane posty

Od dłuższego czasu szukałem fleksa w przystępnej cenie. Zastanawiałem się nad jednym z piór marki Noodler’s, jednak żadne z nich mi się nie podoba. Później trafiłem na stronę Fountain Pen Revolution, na której można przebierać w piórach powstałych w Indiach. W ofercie są również pióra z fleksującą stalówką. Poczyniłem pewne założenia budżetowe i mając przed oczami zdjęcia Noodlersów i piór FPR, stwierdziłem, że obydwa są brzydkie, więc najlepiej będzie wybrać tańsze. Zamówiłem pióro FPR Guru w wersji demonstrator. Na zdjęciach producenta pióro to nie wyglada dobrze. W rzeczywistości wygląda gorzej. No ale ma fleksa. A przecież o fleksa a nie doznania estetyczne mi chodziło. Żeby jeszcze ten fleks był fleksowaty, to bym Niue narzekał. Ale nie jest. Niestety. Wprawdzie stalówka pozwala różnicować grubość kreski, ale pisze się nią przeciętnie a jej możliwości nie oszałamiają. Prawdę mówiąc pozostanę przy italice japońskiej maszkary.

 

Wygląd

 

5yh9.jpg

 

 

 

FPR Guru to pióro, przy którym Pilot 78 G wygląda dostojnie; innymi słowy jest koszmarnie brzydkie i wykonane ze słabej jakości tworzywa sztucznego, co widać, słychać i czuć. Pióro ma wrzecionowaty kształt, jest dostępne w kilku wersjach kolorystycznych. Zamówiłem model bezbarwny. Liczyłem, że atrament będzie wyglądał ciekawie. Ale nie wygląda. Zastosowane do wyprodukowania Guru tworzywo sztuczne wygląda jarmarcznie, jakby się zaraz miało rozlecieć. Sprawia wrażenie lekko przybrudzonego, przez co nawet w sprzyjających warunkach oświetleniowych atrament wygląda w korpusie mętnie. Wszystko w tym piórzem jest do bólu plastikowe.

 

y2kx.jpg

 

Konstrukcja

 

Nie jest źle. Jest plastikowo i to jest problem. Przypuszczam, że mimo odpychającej powierzchowności i słabego pierwszego (i drugiego i trzeciego) wrażenia, guru okaże się cąłkiem trwały.

 

 

r72y.jpg

 

f6kk.jpg

 

Stalówka

 

3rd4.jpg

 

Miało być fajnie i miło. Liczyłem na prawdziwego fleksa. Takiego, który będzie płynął po papierze kreśląc zgrabne esy i floresy. Nic z tego. Stalówką tą pisze się przeciętnie, żeby wycisnąć z niej coś ciekawego trzeba ją zdrowo docisnąć do papieru.

 

 

7o08.jpg

 

 

ruea.jpg

 

System napełniania

 

Piston Filler

 

Podsumowanie

 

Pióro z wysyłką do Polski kosztuje 15 dolarów. Mogłem lepiej wydać te pieniądze. Mnie się nie podoba i raczej nie będę używał.

 

 

Edytowano przez visvamitra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...