Skocz do zawartości

J.Herbin Cacao Du Bresil


Ender

Polecane posty

Krótka recenzja nowego nabytku,...

 

 Atrament firmy J.Herbin Kolor: Cacao du Bresil czyli brąz z szarością zmieszany lub jak kto woli szary z nutą brązu... W każdym bądź razie wyjątkowy kolor... :P 

Cena: ok. 36 PLN  za 30ml kupiony w sklepie stacjonarnym

Nasycenie: średnio mocne 

Przepływ: bardzo dobry, 

Cieniowanie: wyraźne i przyjemne dla oka

Jakość linii: dobra, bez strzępienia 

Osadzanie, wypełzanie na stalówce: nie zauważyłem takiego jak w innym Herbinie Rouge Hematite, 

Rozruch: po 20 minutach bez skuwki natychmiastowy ale to wyjątkowy Parker,... Sonnet,... mokry jak....

Przebijanie: na Rhodii brak chociaż, to że coś jest napisane na drugiej stronie jest delikatnie widoczne

Wysychanie: około 13 sekund pisane mokrym Parkerem Sonnetem ze stalówką niby F... niby bo nawet Mąblą ma cieńsze F-ki... 

 

PODSUMOWANIE: dla mnie, który dopiero na czwartym miejscu (na równi z fioletami) stawia sobie brązy, ten jest po Lie de The Herbina drugim równie intrygującym kolorem... na dzień dzisiejszy razem ze wspomnianymi fusami herbacianymi trafi do stałego asortymentu codziennie noszonego... naprawdę wyjątkowy i zdecydowanie odbiegający od "regularnych" brązów

 

 

Poniżej zdjęcia butelki i skany próbki pisma wraz z porównaniem innych moich brązów...

 

cdzKfHZ.jpg

 

vG6CgmI.jpg

 

ups.. coś skanerowi w Mordorze dolega...

 

BHKb6iY.jpg

 

bIgoUp0.jpg

Pwvt4fV.jpg

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - Lie de The ma coś w sobie. Cacao jest niezłe ale miałem  nim problem w stalówkach w rozmiarze F - przepływ był niezadowaljący, ale i tak lepszy niż w wypadku Cafe des Iles. Zgadzam się natomiats, że kolor coś w sobie ma :)

 

PS: przepraszam za uwagę, może nie powinienem, ale NIE PISZE SIĘ ANI NIE MÓWI "w każdym bądź razie", pisze się albo "w każym razie" albo "bądź co bądź".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt - Lie de The ma coś w sobie. Cacao jest niezłe ale miałem  nim problem w stalówkach w rozmiarze F - przepływ był niezadowaljący, ale i tak lepszy niż w wypadku Cafe des Iles. Zgadzam się natomiats, że kolor coś w sobie ma :)

 

PS: przepraszam za uwagę, może nie powinienem, ale NIE PISZE SIĘ ANI NIE MÓWI "w każdym bądź razie", pisze się albo "w każym razie" albo "bądź co bądź".

Co do kolorów przez ciebie wspomnianych, wszystkie w moich piórach płyną tak samo dobrze,...

fakt w suchych zmiana koloru jest zaskakująco duża, ale nie widzę aby w jakimś był problem objawiający się na przykład przerywaniem...

 

A co do błędów...

 

Błędy każdemu się zdarzają i zdarzać będą... (chociaż piękniej byłoby gdyby się nie zdarzały...) zwłaszcza literówki, czasami niezbyt poprawne konstrukcje gramatyczne, i jak w tym przypadku używanie zwrotów potocznych...

zgadzam się z tobą co do poprawności form przez ciebie podanych, jednakowoż na me usprawiedliwienie, lub nie,...

traktuję forum jak miejsce będące zamiennikiem spotkań gdzie wypowiedzi potoczne uważam za dopuszczalne,...

jakiekolwiek,... w rzeczy samej jest prawdą jakoby, zwrot użyty przeze mnie jest potoczny i pewnie długo nim pozostanie...

ale jak zwykle jest jakieś ale... ktoś może dążyć do jak największej czystości i poprawności językowej,... a ktoś może dopuszczać potoczne zwroty...

 

tak nie przedłużając postaram się poprawić, ale zapewnić tego nie mogę,... w moim potocznym języku ten zwrot się zakrzewił... 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...