Skocz do zawartości

Tani a dobry?


heldan

Polecane posty

Czytam sobie tu posty, w których jest mnóstwo świetnych atramentów. Tylko, że duża część jest dość droga. Ja na razie chcę przyinwestować w pióra i tak się zastanawiam: Czy jest jakiś w miarę tani atrament o przyzwoitych właściwościach?

 

Na razie przechadzając się po sklepach widzę:

Hero poniżej trzech złotych - cena super - ale piszecie, że szybko blaknie;

a później już dopiero o połowę mniejszy i siedmiokrotnie droższy pelikan, albo parker.

 

Nie spotkałem się z niczym pomiędzy? Co pominąłem?

Edytowano przez heldan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy są zadowoleni z Camlina Camela. Najlepiej samemu poszperać i poczytać

Na alle bywają Qinki Parkera 57ml za ok 20 PLN z dostawą. Jest też 50ml Visconti w plastiku za 20 PLN z dostawą. To dużo za dobry atrament?

 

Kilka kolorów w godziwej cenie? Wzięłam Palikana w tym sklepie.

Edytowano przez RiA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z zakupami, pozostaje mi tylko net, głównie allegro bo nie znam żadnego sklepu, a szukam sobie i atrament i pióro.

Narazie mam Hero i Pelikana 4001, ale czarne, chcę kupić teraz jakiś kolor dla przełamania, ale nie mam gdzie (tak, w dobie internetu dostępnego w środku największego zadu... mówię że nie mam gdzie, bo się nie znam, na markach ani na cenach) ani tym bardziej nie wiem co jest w cenie do około 30zł warte uwagi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 30 zł, to nie będziesz miał problemu. Możesz sobie w necie nawet jakieś dwa kolory pelikana na próbę wziąć, albo Parker Quink - muszę przyznać, że całkiem nieźle pisze. Watermana też dostaniesz w tej cenie. Oczywiście wszystko z przesyłką, bo te atramenty są ogólnodostępne np. na Allegro.

 

 

Możesz tez kupić 10x Hero...:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RiA właśnie ten sklep mam pod domem :) Nie wiem czy różnią się ceny, muszę posprawdzać.

Ach to tak, Ty sobie po prostu chciałeś pogadać, a nie kupić atrament :huh:

Ceny będziesz miał identyczne jak zrobisz zamówienie przez internet i zaznaczysz odbiór osobisty w tym konkretnym sklepie, który masz tak blisko.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach to tak, Ty sobie po prostu chciałeś pogadać, a nie kupić atrament :huh:

Tak i nie. W tym sklepie po prostu mam niewielki wybór. Myślałem, że znajdę coś czego nie znam w ciekawej cenie. I teraz już wiem, że powinienem spróbować R&K.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli mam do wyboru Parkera czy Watermana z sieci za +-20 zł, to wolę R&K za 18 zł ;)

A gdzie konkretnie można zamówić R&K z dostawą za 18 PLN? Chętnie bym sobie dobrała jeszcze jeden kolorek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://sklep.kaligraf.eu/product-pol-663-Atrament-Rohrer-Klingner.html

http://tradearts.pl/pl/atrament-artystyczny-rohrer-amp-klingner-kolor-morinda-308-but-50-ml.html

 

Ale Ann raczej nie miała namyśli tego, że dostawa będzie w koszcie atramentu. Dlatego polecali zakup kilku.

Edytowano przez heldan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Hero to blue-black nie blaknie, to jeden z najbardziej trwałych atramentów. Można jak sie kolor nie podoba to zmieszać z Hero Blue i bedzie ładniejszy a też trwały.

Edytowano przez kerad
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź na Pelikanach 4001, w hurtowniach można je kupić nawet za 9 złociszy/kałamarz. Gdy wzbogacisz je o kilka dodatkowych, lepszych (ja na przykład lubię Diamine'y i L'Artisan Pastellier) i wtedy masz fajne atramenty do pisania na co dzień, sympatyczne odświętne :D i tworzysz sobie dowolne mieszanki szukając swojego ulubionego koloru i nie szkoda Ci na testy. Ja tak zrobiłam, znalazłam moją na razie ulubioną mieszankę, i nie żałuję, bo jest mnóstwo atramentów, które chciałam strasznie mieć, a potem okazywało się na żywo, że nie są nawet w połowie tak piękne jak na próbce. Ale na przykład Grenata od wspomnianych wyżej kupiłam na ślepo zupełnie i jestem bardzo zadowolona. Ale podobno kobiety zwykle robią zakupy pod wpływem emocji, a rozum służy nam tylko do znalezienia dobrej wymówki przed mężczyzną, więc nie wiem, czy powinnam się tu wypowiadać... :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ale podobno kobiety zwykle robią zakupy pod wpływem emocji, a rozum służy nam tylko do znalezienia dobrej wymówki przed mężczyzną, więc nie wiem, czy powinnam się tu wypowiadać... :D

 

 

:thumbup:  :thumbup:  :thumbup:  ;)  

Edytowano przez Ender
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam sobie tu posty, w których jest mnóstwo świetnych atramentów. Tylko, że duża część jest dość droga. Ja na razie chcę przyinwestować w pióra i tak się zastanawiam: Czy jest jakiś w miarę tani atrament o przyzwoitych właściwościach?

 

Na razie przechadzając się po sklepach widzę:

Hero poniżej trzech złotych - cena super - ale piszecie, że szybko blaknie;

a później już dopiero o połowę mniejszy i siedmiokrotnie droższy pelikan, albo parker.

 

Nie spotkałem się z niczym pomiędzy? Co pominąłem?

Pelikan siedmiokrotnie droższy?

Mogę Ci odsprzedać Pelikana 4001 kilka buteleczek 30 ml. po 9 złotych

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heldan. Mogę Ci odstąpic kilka butelek Pelikana 4001 w cenie 9 zł + przesyłka. Im więcej weźmiesz tym taniej Ci wyjdzie. Mogę Ci zaproponowac Konigsblau (kilka sztuk), czarny, brązowy i turkusowy. Do tego odpowiednio taniej czerwony (Brillant Red) lekko napoczęty...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...