Skocz do zawartości

MONTBLANC 22 cudo z ptasim kleksem na skuwce :)


Polecane posty

  • 2 weeks later...

Hehe gratuluję ;]. Zajrzałem i widzę, że za rozsądne pieniądze wylicytowałeś  ;] Jak dotrze pochwal się i podziel wrażeniami ;]

Doleciał właśnie :) jest piękny!!! teraz sie kąpie więc na dalsze wrażenia będzie trzeba chwilę zaczekać.

Przy okazji chciałem zadać pytanie, czy ktoś z drogich forumowiczów jest w stanie powiedzieć mi w jakich latach były produkowane 22? No i jak określić (o ile jest taka możliwość) rok produkcji mojego pióra?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Montblanc 22 był produkowany w latach 1960 - 1970, czyli przez całą dekadę. No, chyba, że Mb 22P, na naboje. Wtedy możemy urwać ze dwa lata. ;)

Nie sądzę, by dokładne datowanie było możliwe. Te pióra zasadniczo nie zmieniały się przez cały okres produkcji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kilka przemyśleń na gorąco.... pióro bardzo mi przypadło do gustu, mimo tego że wolę cięższe pióra, 

Co do stalówki to nie widzę żadnego oznaczenia, ale pisze cieniutko jak ajkaś za przeproszeniem eFka.

Delikatnie wkurza mnie jedna rzecz..... mianowicie stalówka jest ciągle bardzo mocna, a na jej wierzchniej części widać ciągle smugi atramentu, może to dlatego że ją co nieco podpolerowałem....

Wrzucam fotkę stalówki i szerszy kadr, przepraszam za jakość, ale robione telefonem w nocy....

5msq.jpg i u5od.jpg

 

Jak tylko znajdę trochę czasu pstryknę lepsze foto.

Edytowano przez ruli
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc kilka przemyśleń na gorąco.... pióro bardzo mi przypadło do gustu, mimo tego że wolę cięższe pióra, 

Co do stalówki to nie widzę żadnego oznaczenia, ale pisze cieniutko jak ajkaś za przeproszeniem eFka.

Delikatnie wkurza mnie jedna rzecz..... mianowicie stalówka jest ciągle bardzo mocna, a na jej wierzchniej części widać ciągle smugi atramentu, może to dlatego że ją co nieco podpolerowałem....

Wrzucam fotkę stalówki i szerszy kadr, przepraszam za jakość, ale robione telefonem w nocy....

5msq.jpg i u5od.jpg

 

Jak tylko znajdę trochę czasu pstryknę lepsze foto.

oczywiście miało być "bardzo mokra" a nie "bardzo mocna"...gghhrgrghhhhh

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...