Skocz do zawartości

MONTBLANC 22 cudo z ptasim kleksem na skuwce :)


Polecane posty

Witajcie,

Jestem nowy i to jest moja pierwsza recenzja, więc proszę o odrobinę wyrozumiałości dla nowicjusza ;]

 

Chcę się podzielić moimi wrażeniami na temat mojego ulubionego pióra, które towarzyszy mi od niedawna.

 

Mam je od miesiąca i muszę pzyznać, że kiedy przesyłka dotarła byłem bardzo podekscytowany, otwierałem paczkę jak pięciolatek wymarzony prezent ;] kiedy przebrnąłem przez masę papietu i folii bąbelkowej oczom mym ukazało się to cudo... Montblanc 22 Vintage(-ish) piston filler.

 

 

Pierwsza rzecz, która przykuła moją uwagę to jego linia i stonowane zdobienia, pióro jest smukłe i świetnie leży dłoni, mam dosyć duże dłonie więc najlepiej pasuje kiedy skuwka jest nałożona na tył pióra.

Druga istotna rzecz która zwróciła moją uwagę to jego lekkość, pióro wygląda na masywne i spodziewałem się, że będzie trochę ważyło, a tu dosłowie waga piórkowa :). To miłe bo lubię lekkie pióra :).

Dla porównania wcześniej pisałem odrobinkę większym (węższym ale dłuższym-korpus jest dłuższy o 1 cm) od MB, Crocodilem 517A, który wykonany jest chyba z metalu, bo różnica jest spora Crocodile napełnione waży 32 g, a Montblanc 15g więc sporo mniej.

 

 

Nie wiem z jakiego dokładnie materiału jest wyonane, podejrzewam,  że to jakiś rodzaj plastiku, i to dzieki temu pióro jest tak lekkie.

Mimo, że jest to plastik, pióro wygląda elegancko, nie ma oscentacyjnych zdobień itd. jest świetnie stonowane i myślę, że podpisując jakieś "ważne dokumenty/umowy" wystarczy zaświecić kleksem na skuwce... i wszystko jasne  ;]

 

Materiał jest przyjemny w dotyku. Mimo, że jest bardzo gładki,  sekcja jest wykonana z tego samego materiału co korpus i skuwka, zapewnia dobry chwyt podczas pisania, palce nie ześlizgują się na stalówkę.

 

Pióro obejrzałem z każdej możliwej strony, na złoconym pierścieniu okalającym dolną część skuwki wygrawerowany jest napis " -MONTBLANC NO. 22-", na szczycie skuwki jak i na końcu pióra znajduje się oczywiście logo Montblanc, gwiazda/płatek/kleks jak zwał tak zwał.... ale nie mogę się na nie napatrzeć ;]

 

Klips na skuwce jest złocony, solidny, ciasny, ale nie na tyle żeby rozszarpać kieszeń koszuli przy szybkim wyjmowaniu, pióro trzyma mocno w kieszeni więc spełnia swoją funkcję.

 

Przyszedł czas na stalówkę. Grubość F, pisze świetnie, nigdy wcześniej czegoś takiego nie doświadczyłem, jest gładka, podczas pisania nie czuć żadnego drapania o papier. Jest to mokra stalówka co oznacza że dostarcza sporo atramenu, dzięki temu nie ma żadnych przerw w pisaniu. Jest miękka ma odrobinę flexu. Osobiście wolałbym stalówkę OB, ale przy starych piórach bierze się co jest a nie wybrzydza ;]

Może kiedyś uda mi się zakupić OB które, o ile się nie mylę, były montowane w MB 14. Wiem, że da się je wsadzićdo 22 (widziałem), wtedy sobie wymienię ;].

Jeszcze nie wyciągałem stalówki wiem, że jest to 14 karatowe złoto i w teorii powinny być napisy montblanc 14k i próba, jednak boję się, że coś uszkodzę, jeżeli ktoś podpowie mi jak zdjąć stalówkę, to wrzucę jej zdjęcia.

 

 

Pisanie sprawia wielką przyjemność, zakochałem się w tym piórze od pierwszego "wejrzenia". Każdemu kto chce mieć piórko w stylu vintage w rozsądnej cenie, (zależy co dla kogo jest rozsądne ale) gorąco polecam.

 

 

Mam nadzieję, że recenzja się przyda i wybaczcie jeśli jest mało obiektywana i nieprofesjonalna :) to w końcu mój pierwszy raz.

post-2780-0-26526200-1391681073_thumb.jpg

post-2780-0-55448600-1391683262_thumb.jpg

post-2780-0-84832200-1391683274_thumb.jpg

post-2780-0-96428300-1391683293_thumb.jpg

post-2780-0-16039600-1391683306_thumb.jpg

post-2780-0-60146400-1391683880_thumb.jpg

post-2780-0-23287900-1391683904_thumb.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne pióro. Gratuluję!

Dziękuję, polecam świetne pióro.

Nie mogę przestanć na nie parzeć ;] leży sobie obok notatnika i błaga żebym je chwycił i zaczął pisać ;] coz pewnością uczynię jak położę syna na drzemkę :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prezentuje się cąłkiem, całkiem. Jak MB mnie nie rusza, tak ten nawet trochę :)

Pierwszy raz zobaczyłem ten model przy okazji poszukiwania  Parkera 51, pojawiła sięgrafika i zacząłem grzebać. Zakochałem się od razu.  Tak więc mam MB i do tej pory nie mam Parkera 51 :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy raz zobaczyłem ten model przy okazji poszukiwania  Parkera 51, pojawiła sięgrafika i zacząłem grzebać. Zakochałem się od razu.  Tak więc mam MB i do tej pory nie mam Parkera 51 :P

 

Słuszny wybór…  :thumbup:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja, a pióro jeszcze fajniejsze! A ponieważ zazdrość ludzka jest podła i nie daje mi dalej żyć w spokoju muszę takie pióro nabyć. I tu pytanie dla znawców: http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-MONTBLANC-NO-22-PISTON-FILLER-BLACK-14K-GOLD-M-NIB-FOUNTAIN-PEN-1960-/221367311629?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item338a851d0d - oryginał??
Przepraszam że wklejam linka do aukcji pod recenzją, ale mam nadzieję, iż zagląda tu najwięcej szpeców od MB.

 

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja, a pióro jeszcze fajniejsze! A ponieważ zazdrość ludzka jest podła i nie daje mi dalej żyć w spokoju muszę takie pióro nabyć. I tu pytanie dla znawców: http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-MONTBLANC-NO-22-PISTON-FILLER-BLACK-14K-GOLD-M-NIB-FOUNTAIN-PEN-1960-/221367311629?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item338a851d0d - oryginał??

Przepraszam że wklejam linka do aukcji pod recenzją, ale mam nadzieję, iż zagląda tu najwięcej szpeców od MB.

 

Pozdrawiam.

Wygląda na oryginał, napisy na skuwce wyglądają dobrze, widać, że pióro było używane. Poproś o dodatkowe zdjęcia stalówki, warto sprawdzić czy na stalówce jest grawer montblanc, 14c i próba złota 585. Piórko pewnie podskoczy cenowo jeszcze o przynajmniej 100-150$

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja, a pióro jeszcze fajniejsze! A ponieważ zazdrość ludzka jest podła i nie daje mi dalej żyć w spokoju muszę takie pióro nabyć. I tu pytanie dla znawców: http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-MONTBLANC-NO-22-PISTON-FILLER-BLACK-14K-GOLD-M-NIB-FOUNTAIN-PEN-1960-/221367311629?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item338a851d0d - oryginał??

Przepraszam że wklejam linka do aukcji pod recenzją, ale mam nadzieję, iż zagląda tu najwięcej szpeców od MB.

 

Pozdrawiam.

Sio, właśnie go licytuję :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór  :).

Następne w kolejce może być MB 24.

zdrówka

Wstępnie miałem kupić 24 :) i przymierzałem siędo zakupu na allegro, jednak zanim udało mi się wynegocjować z żoną zakup :P ktoś mnie ubiegł.

Mam dość duże dłonie i z pewnością lepiej by mi się pisało większą 24.

Mimo, że 22 jest mniejsza i tak jestem zadowolony, piórko wygląda jak nowe, bez rysek, przetarć itd.

Następne w kolejce będzie MB 220, w burgundzie lub czarny mat, koniecznie ze stalówką OBB.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......................koniecznie ze stalówką OBB.

:thumbup:

Też bym taką chciał. Mam tylko OB.

Rodzinna fotografia Montblanc serii 2X.

Od lewej strony : MB 22, MB 24, puste miejsce na ołówek MB 25 (grafit o średnicy 0,92 mm), MB 26 ołówek (grafit 1,18 mm),

MB 27 długopis, MB 28 długopis. 

d96b0658c58a204em.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja, a pióro jeszcze fajniejsze! A ponieważ zazdrość ludzka jest podła i nie daje mi dalej żyć w spokoju muszę takie pióro nabyć. I tu pytanie dla znawców: http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-MONTBLANC-NO-22-PISTON-FILLER-BLACK-14K-GOLD-M-NIB-FOUNTAIN-PEN-1960-/221367311629?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item338a851d0d - oryginał??

Przepraszam że wklejam linka do aukcji pod recenzją, ale mam nadzieję, iż zagląda tu najwięcej szpeców od MB.

 

Pozdrawiam.

OK, potwierdzam że to oryginał i pozwalam licytować.

Właśnie wygrałem aukcję z pewnym piórem wiecznym. Lepszym niż to.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, potwierdzam że to oryginał i pozwalam licytować.

Właśnie wygrałem aukcję z pewnym piórem wiecznym. Lepszym niż to.

 

Rittel, litości,… 

 

 

starsi panowie jak ja, nie mają tak długich rąk,... :P

 

 

aby bez lupy twe posty czytać... :P  ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna recenzja, a pióro jeszcze fajniejsze! A ponieważ zazdrość ludzka jest podła i nie daje mi dalej żyć w spokoju muszę takie pióro nabyć. I tu pytanie dla znawców: http://www.ebay.com/itm/VINTAGE-MONTBLANC-NO-22-PISTON-FILLER-BLACK-14K-GOLD-M-NIB-FOUNTAIN-PEN-1960-/221367311629?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item338a851d0d - oryginał??

Przepraszam że wklejam linka do aukcji pod recenzją, ale mam nadzieję, iż zagląda tu najwięcej szpeców od MB.

 

Pozdrawiam.

UPS I did it again - Mój pierwszy MB :) Mam nadzieję, że dotrze cały i zdrowy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...