Jump to content

Jaki nabój/tłoczek do Waterman Hemisphere

jazyna
 Share

Recommended Posts

Witam

Zawsze używałem pióra z wbudowaną pompką. 

Ostatnio zakupiłem Waterman Hemisphere za dość korzystną cenę. Niestety nie mieści się w nim tłoczek dodawany do atramentu Camel (który kosztuje 3zł). Końcówka pióra jest po prostu zwężona. 

Nie chcę kupować tłoczka, który kosztuje tyle co pióro.

Skąd wziąć jakiś tani tłoczek? Ewentualnie skąd wziąć jakiś pusty długi nabój?

Z tego co wiem to pióra Watermana lubią tylko tłoczki Watermana (koszt 20-25 zł). A pusty nabój najłatwiej wziąć wykorzystując pełny (również Watermana). Albo znaleźć kogoś kto takich używa i poprosić go o odstąpienie pustego.  ;)

Ale tutaj problem jest nie z wejsciem naboju, tylko dlugoscia tloczka. Widocznie camlin jest za dlugi lub za szeroki na koncu - nigdy nie mialem go w rekach, nie wiem. Tloczek watermana nie powinien miec tego problemu, ale wychodzi sporo drozej niz zakup paczki dlugich naboi i zuzycie jednego z nich.

Ale tutaj problem jest nie z wejsciem naboju, tylko dlugoscia tloczka. Widocznie camlin jest za dlugi lub za szeroki na koncu - nigdy nie mialem go w rekach, nie wiem. Tloczek watermana nie powinien miec tego problemu, ale wychodzi sporo drozej niz zakup paczki dlugich naboi i zuzycie jednego z nich.

Ale może być np. sporo tańszy tłoczek marki Regal.

Edited by GranatowyPrawieCzarny