Jump to content

Parker Vector walnął focha po kilku latach bez użytku.


Hann

Recommended Posts

Na wstępie chciałem napisać, że pióro drogie nie jest ale ma wartość sentymentalną, próbowałem z nim płukanek w wodzie, pod wodą i z tłoczkiem. Nic mu nie pomaga, przez chwilę pisze i za moment przestaje, dociskanie naboju albo przesuwanie tłoczka pomaga ale nie można w ten sposób pisać notatek. Nie wiem co mogę jeszcze zrobić, pomyślałem chwile nad rozpuszczalnikiekm ale to może coś uszkodzić? Może szanowni państwo mają jakiś pomysł? Jeśli nie to jutro będę musiał się męczyć długopisem i po szkole zakupie jakieś piórko. Dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Wydaje się że jest jakiś zator, albo zaschnięcie. Spróbuj napełnić pióro razem z tłoczkiem wodą i zanurzyć w szklance z wodą, do poziomu mniej-więcej połowy sekcji, i zostawić na kilka(naście) godzin. Jeśli coś na spływaku zaschło, pod wpływem wody powinno się rozpuścić i po przepłukaniu razem z wodą wypłynąć.

Link to comment
Share on other sites

Dodaj do wody płynu do mycia naczyń albo takiego do mocno zabrudzonych rąk i co kilka godzin opróżnij i napełnij tłoczek żeby wywołać ruch w środku. Jak to nie pomoże to może by tak rozebrać? Nie wiem jak to z Parkerami, szczególnie tymi tanimi jest.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...