Skocz do zawartości

Recenzje MemoBook


Polecane posty

Witam :) Ostatnie skrobęłam recenzję MemoBook (podzielona na dwie cęści).

slider8.png

http://memo-book.pl/index.php?route=common/home

MemoBook

 

Zeszyty MemoBook, dostępne tylko przez internet, odznaczają się bardzo charakterystycznym designem okładek i wnętrza. Marka ta wyszła naprzeciw oczekiwaniom studentów, uczniów czy projektantów udostępniając produkt ciekawy i zdecydowanie warty zainteresowania.

 

Tym, co wyróżnia te zeszyty jest opatentowany wzór z kropek zamiast linii czy kratki. Z takim rozwiązaniem spotkałam się jedynie przy notatnikach Rhodia.

 

memopapier.png

 

Artykuły dostępne są w trzech rozmiarach: Classic, Mini i Minimini. Strona opisuje wymiary jako niestandardowe, większe od A5, mniejsze niż A4. W teorii wszystko ładnie, pięknie ale w praktyce stawianie ich razem z A5 na półce jest niewygodne a noszenia razem z A4 niepraktyczne. Natomiast pisanie w nich jest dla mnie wygodniejsze niż ze standardowych. Myślę, że to kwestia przyzwyczajenia.

memoo.png

Okładki serii Mini i Minimini są wykonane z przyjemnego gumowanego tworzywa, nie ma szans żeby notatnik wyślizgnął się z ręki. Serię Classic wyposażono w oprawę twardą, wytrzymałą, z ładnymi projektami grafik. Zeszyty wyglądają raczej nowocześnie i prosto co stanowi kontrę do opisanych wcześniej paperblanks. Wybór jest na tyle szeroki że zarówno do własnych notatek, na uczelnię czy dla rozpieszczonej siostrzenicy znajdzie się pasujący wzór i kolor.

 

 

memosy12.png

 

W środku równie skromnie.

memown%C4%99trxze.png

 

 

Podsumowanie:

Zeszyty MemoBook są ciekawą alternatywą zarówno dla standardowych wymiarów jak i wypełnienia przynosząc z kropkami powiew świeżości. Po noszeniu ich przez dwa lata w torbie i wyciąganiu przy każdej możliwej okazji stwierdzam, że papierowe okładki wersji standardowej nie zniszczyły się jakoś specjalnie poza zwykłymi wytarciami rogów; wersja mini nie uległa, poza lekkimi przybrudzeniami, żadnym odkształceniom czy obdarciom.

 

 

 

memopapioer.png

 

MemoBook - Papier

 

Cechą charakterystyczną tego papieru jest wzór złożony z kropek. Są ich dwa kolory - zwykłe niebieskie oraz czerwone określające środki stron oraz każdego z boków (do wszelkich tabel bardzo przydatne!). Papier przyjemny w dotyku, raczej neutralny.

 
Właściwości:
Do testu wykorzystałam:
Pióra: Pelikan M200, Pelikano junior, Pelikano, Waterman 515
Atramenty: Waterman: Serenity Blue; De atramentis: Cherry, Pigeon Blue; Diamine: Aqua Lagoon; Pelikan 4001: Black, Green
 
Kolor: biały
Gramatura: 70g/m2

kartkla.png

Znaki wodne: brak
Faktura: neutralna
Chłonność: dobra
Strzępienie: Standardowe pióra (stalówki F, A) brak. Watermana Serenity Blue przyjmuje nawet w stalówce flex i nie strzępi się, Diamine i De atramentis niestety nie. W stalówkach M, B w zależności od atramentu: w Pelikanach, Parkerach i Watermanach brak, przy De atramentis obecne
Rozlewanie: brak, obecne jedynie w mokrej stalówce flex przy atramentach innych niż Waterman SB
Przebijanie: stalówki F i A bez zastrzeżeń (widać atrament przez minimalną grubość kartek ale brak śladów przesączenia atramentu). Mokre M przebija minimalnie przy atramentach innych niż Waterman, Pelikan i Parker, flex zauważalnie.

 

memopismo.png                  memolewa.png

 

Całkiem nieźle jak na małą gramaturę i cenę - 12,99 z za 108 kartek.

 

Wrażenia z użytkowania:

Zeszyty są w ciągłym użyciu już od dwóch lat i bardzo je polubiłam. Kropki stanowią miło odmianę od kratek i linii, zwracają uwagę i są po prostu wygodne. Papier wykorzystany w tych zeszytach jest przyjemny, przez małą gramaturę nie ma się wrażenia zbyt sztywnych kartek czy noszenia cegły ale równocześnie nie ma problemów przy pisaniu piórem. Nie jest to papier najwyższej jakości ale do codziennych notatek na wykładach czy w szkole jest w sam raz.

 

 

Zapraszam równie bardzo serdecznie na mojego bloga po inne recenzje.
http://kiri-same.blogspot.com/

 

Edit: Poprawka literówek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://memo-book.pl/index.php?route=information/information&information_id=14

Tu tabelka z kosztami przesyłki, moim zdaniem naprawdę niskie. 

 

Dodam jeszcze, że przy moim zamówieniu zaszła pomyłka i pomimo opłacenia z góry całości zamówienia przy odbiorze musiałam jeszcze sporo dopłacić (przynajmniej 20zł a coś mi świta, że 50). Napisałam maila, szybciutko dostałam odpowiedź, zwrot na konto po kilku dniach a po jeszcze dwóch patrzę... a tu paczka. A co w paczce? Kilka mini na przeprosiny! To już było ze dwa lata temu ale politykę tej firmy od tej wpadki bardzo chwalę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni nie prowadzą sklepu stacjonarnego, ale możliwe, że w większych miastach jakiś sklep papierniczy/dla plastyków kupuje po prostu większą partię i ma je w ofercie. Zawsze można zapytać mailowo czy kontaktowali się ostatnio z jakimś sklepem w Krakowie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak właściwie jest z wymiarami tych zeszytów? Można prosić np o proste porównanie rozmiaru do A5/A4 na jednym zdjęciu? (Albo podanie wymiarów)? Nigdzie nie potrafię znaleźć jakiej właściwie są wielkości, a opisy na stronie producenta są... hmm... Niewiele mówią ;)

 

Przyznam, że opis: "w praktyce stawianie ich razem z A5 na półce jest niewygodne a noszenia razem z A4 niepraktyczne" też nie do końca jest dla mnie zrozumiały ;)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za jakość ale na poglądowe się nada. Kiepskie światło + telefon to niezbyt dobre połączenie do robienia zdjęć a aparatu nie mam pod ręką. Zeszyty są ustawione równo tylko ich grubość tworzy te "spadki".

 

post-2472-0-30816700-1385311194_thumb.png

Edytowano przez Inekane
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...