Skocz do zawartości

Jakie pióro wybrać


Trebreh

Polecane posty

Temat wdzięczny, bo niegasnący  :)

 

Szukam następcy dla mojego zbliżającego się do emerytury Inoxcroma Atlantic Parfum (model ustalony dzięki Ann).

 

Nastepca, podobnie tak jak Inoxcrom, ma być piórem pracującym - ciężko, reguralnie i bez zwolnień lekarskich. Powinnien być piórem niskobudżetowym, niezbyt lekkim.

 

Dokonałem kilku zakupów i:

 

- Parker Vector - pisanie ok., lecz zbyt lekkie - zostanie skierowany do pracy na odcinku szkolnym jako pióro mojej Córki;

- Lamy Safari - dopiero jedzie, ale też będzie zbyt lekkie a i tak było kupowane z myślą o wspomnianej wyżej latorośli;

- Duke 209 - dopiero jedzie'

 

rozmawiałem z właścicielem sklepu Stalówka i On zaproponował, jako spełniające powyższe kryteria pióro Pilot MR.

 

Czy możecie się podzielić swoimi spostrzeżeniami z użytkowania wspomnianych Duke 209 oraz Pilot MR?

 

Może macie swoje propozycje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pisząc "zbyt lekkie" powinnienen dodać żeby nie było  zbyt ciężkie, najbardziej komfortowe (przynajmniej tak mi się wydaje) bedę pióra z przedziału 25-35 g.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pilot MR to chyba piórko w dolnej granicy podanego przedziału wagowego: całość 26g, bez skuwki 17g.

 

TWSBI planuje wypuścić model Eco który nie wygląda dużo gorzej od 580 (nadal będzie to piston filler i najpewniej demonstrator) a ma kosztować połowę (25$): http://fpgeeks.com/2013/10/big-update-from-twsbi-testing-new-pens-and-fixing-cracking-issues/ - jak nie kupisz teraz to będziesz miał alternatywę do rozważenia. Pewnie coś tam będzie gorsze więc zobaczymy jak wypada stosunek pożądania do ceny jak już pióro będzie miało premierę i pojawią się recenzje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem użytkownikiem Duke'a 209, jestem z niego baaaardzo zadowolona, zwłaszcza po doszlifowaniu stalówki pod moje potrzeby  :wub:  Ogólnie, z tego co widzę, wolisz raczej ciężkie pióra, a jednocześnie niskobudżetowo:
 

 

Myślałem o piórach bardziej "niskobudżetowych"  :D

...czyli tak jak ja - zgodnie z tą zasadą kupiłam niedawno wspomnianego Duke'a 2017 i powiem, że pióro jest świetne. O niecodziennym kształcie, bardzo ciężkie (dużo cięższe niż 209), ale doskonale wyważone, dzięki czemu łapa się nie męczy. Tylko twardą dość stalówkę ma, nie wiem, czy Ci to przeszkadza... Podobno Duke Elizabeth jest też niezły i gładko sunie po papierze, a widziałam go za jeszcze taniej, ale osobiście nie pisałam.
Jest to wydatek ok. 50-70zł, więc raczej przystępnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinkę temu dostarczono Duke'a 209, troszkę popisałem i....

 

...  :D jest dobrze, zatankowałem (może niezbyt wymyślnym, ale...) Parker Quink blue black i dwie kartki "bzdurek" ujrzały światło dzienne.

 

Dziękuję Wam za uwagi i zaangażowanie. ;)  

Niektóre rady i rekomendacje wprowadziłem już w życie, niektóre wprowadzę po korekcie budżetu na wydatki "nie niezbędne"  ;)

 

Zauważyłem w swojej szufladzie, kilku nowych lokatorów, którzy pojawili się w ciągu ostatniego tygodnia (Parker, Lamy, Moongraf no i dziś Duke) i pomyślałen - "czy to nałóg?"  :)

 

 

Edit: do piór dołączy Jinhao - jutro  :D

Edytowano przez Trebreh
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...