Skocz do zawartości

Diamine Marine


kebabożerca

Polecane posty

Kolejny 'żywy' kolor z mojego pierwszego zamówienia atramentów innych niż standardowe. Diamine Marine to bardzo ładny lazur, niestety niepozbawiony wad. W poniższym teście na standardowym papierze ksero (Polspeed 80g/m2) przebijał dość znacznie, co może utrudniać korzystanie z notatek robionych na dwóch stronach papieru. Na Oxfordzie rzecz jasna przebić nie ma, no chyba że zalejemy go wodą. Poniższe pliki mają profil koloru Adobe RGB (sRGB znacznie degradował kolor), warto obejrzeć je w przeglądarce natywnie wspierającej natywnie profilowanie (np. Opera).

 

Diamine%2520Marine%2520-%2520Polspeed%25

 

Diamine%2520Marine%2520-%2520Oxford---20

Edytowano przez ArielN
Korekta linków do zdjęć na prośbę autora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo brąz. Ale dziewczyny też podobno lubią brąz. Wszyscy lubią brąz? A jeśli ja nie lubię brązu? To co?

 

Ciekawe podejście do turkusu, jeśli mój monitor dobrze wyświetla. Dość jasny, ale nasycony i lekko przybrudzony (kurz na monitorze?) - odczytanie pisma nie sprawia problemu, jak przy niektórych (Diamine Amber) kolorach.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

przez próbkę tegoż atramentu mój Diplomat Traveller w kolorze "petrol" zyskał swoje jedyne paliwo, będę płakać, jak mi się próbka skończy i przeszukam wszystkie skarpety i kieszenie spodni, żeby znaleźć fundusze i kupić flaszkę. całą. pełną. żadne tam próbeczki czy miniflaszeczki.

to by była druga para pióro-atrament jakie mam dopasowane do tego stopnia, że nie widzę innej opcji. jest pięknie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przez próbkę tegoż atramentu mój Diplomat Traveller w kolorze "petrol" zyskał swoje jedyne paliwo, będę płakać, jak mi się próbka skończy i przeszukam wszystkie skarpety i kieszenie spodni, żeby znaleźć fundusze i kupić flaszkę. całą. pełną. żadne tam próbeczki czy miniflaszeczki.

to by była druga para pióro-atrament jakie mam dopasowane do tego stopnia, że nie widzę innej opcji. jest pięknie :)

Podeślę bo mam cysternę ;D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...