Skocz do zawartości

Lamy Linea


kastorr

Polecane posty

Wczoraj zakupiłem Lamy Linea, już leżał na tej półce sklepowej od roku, zlitowałem się nad jego biednym losem i wykupiłem z okolicznego sklepu papierniczego, który ma dość ciekawą ofertę (Sheaffery, Crossów mnóstwo (nawet atrament), Pelikany były ale w apsurdalnych cenach więc gablotkę usuneli, Inoxrom jeden egzemplarz, Regal) Dość duża oferta jak na sklep w Wolsztynie. Ale dobra tak je dostałem:

 

3wnz.jpg

 

W standardzie nabój, oraz tłoczek.

 

Tak wygląda, jest to wersja w kratkę była też w linie ale zauważyłem tam wgniecenie lekkie na korpusie i ubytek w tym nadruku więc wziąłem ten egzemplarz, który też mi się podoba:

 

rho9.jpg

 

Piękny napis, ulubionej firmy :P

 

hken.jpg

 

Tak wygląda ze skuwką:

 

aoo3.jpg

 

Stalówka standardowa używana we wszystkich modelach z tej półki (ta sama co w Safari, Vista, Al star itd.)[sory jakiś włos się w kadr wciął :P] O bardzo dobrych właściwościach pisarskich chyba nie muszę nikogo przekonywać jeżeli ktoś miał chociaż raz jakąś Lamę w ręku i nią pisał wie o czym mówię: 

 

56lc.jpg

 

Na dole nic specjalnego, zwykła polerowana stal:

 

64eh.jpg

 

U góry to samo:

 

b4g3.jpg

 

Pióro zasila się tłoczkiem lub nabojem:

 

b277.jpg

 

Sekcja jest plastikowa z plastikowym gwintem:

 

a0t1.jpg

 

W środku już gwint jest metalowy:

 

yoi2.jpg

 

Porównanie z Lamy Safari i Pelikanem m200

 

q339.jpg

 

to samo z założoną skuwką:

 

eurc.jpg

 

No i próbka pisma:

 

l94l.jpg

 

 

Pióro jest cienkie, leciutkie i długie. Powiem tak wczoraj nim zapisałem 6 stron a5 i piszę się rewelacyjnie, nie męczy dłoni szczególnie polecam to pióro osobą które trzymają nisko pióro. Do tego nie można tutaj nie wspomnieć o jakości wykonania, wszystko do siebie pasuje idealnie, stal z której pióro jest wykonane bez zastrzeżeń ogólnie miód malina  :wub: A co fajne - kiedy zakładamy skuwkę na korpus to jest charakterystyczne "klik" więc nie ma obaw że spadnie.  ;)

 

Pozdrawiam

Edytowano przez kastorr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba pierwsze pióro Lamy które mi się spodobało.

 

Ja tam jestem pod jarany większością ich modeli, marzy mi się Dialog 3, Studio ze złotą stalówką, Scribble ołówek, komplet do pióra Lamy 2000 (które już jedzie do mnie :P). Jeszcze białe Safari, jakiś model Al star (bo nie mam) no i Accenta już do kompletu też bym przygarnął :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś tata chwycił i powiedział, że mam mu kupić też takie :rolleyes:  A oglądał wcześniej wszystkie moje pióra i tak mi nie powiedział do żadnego. Także o czymś chyba to świadczy :P. Akurat mi się każde Lamy bardzo podoba, mam słabość do tej prostoty, jakości wykonania i niemieckiej precyzji oraz praktyczności. And, nie dziwię się że ktoś Ci je zabrał :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Ja tam jestem pod jarany większością ich modeli, marzy mi się Dialog 3, Studio ze złotą stalówką, Scribble ołówek, komplet do pióra Lamy 2000 (które już jedzie do mnie :P). Jeszcze białe Safari, jakiś model Al star (bo nie mam) no i Accenta już do kompletu też bym przygarnął :P

I przekonałeś mnie  :D

O Lamy w życiu nie słyszałem.

Gdzie mogłeś pisałeś o Lamy 

No i coś zaskoczyło u mnie :)

a teraz czekam tylko przypływu gotówki :)

I kupuję kilka

Parker, waterman to "klasyk dla laika".

Jak ktoś napisał Parker to co najmniej sonnet.

Forum pokazało mi, że istnieje coś jeszcze niż ww dwie marki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Parker, waterman to "klasyk dla laika".

 

PS Parker i waterman są ok a nawet niektóre super

ale czegoś mi w nich brakuje...

chyba przeszkadza mi najbardziej fakt, że są to marki "dla wszystkich"

Taka scenka:

- ktoś: o masz Parkera jaki to?

- ja: (np.)sonnet  

- ktoś: a ja parkera vectora.

- ja... :)

rozumiecie??

Edytowano przez endru098
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przekonałeś mnie  :D

O Lamy w życiu nie słyszałem.

Gdzie mogłeś pisałeś o Lamy 

No i coś zaskoczyło u mnie :)

a teraz czekam tylko przypływu gotówki :)

I kupuję kilka

Parker, waterman to "klasyk dla laika".

Jak ktoś napisał Parker to co najmniej sonnet.

Forum pokazało mi, że istnieje coś jeszcze niż ww dwie marki.

 

PS Parker i waterman są ok a nawet niektóre super

ale czegoś mi w nich brakuje...

chyba przeszkadza mi najbardziej fakt, że są to marki "dla wszystkich"

Taka scenka:

- ktoś: o masz Parkera jaki to?

- ja: (np.)sonnet  

- ktoś: a ja parkera vectora.

- ja... :)

rozumiecie??

 WoW

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem poniekąd, natomiast mam Urbana i wiem, że znajdzie się jeszcze jeden sojusznik. to nie jest złe pióro, genialne też nie, ale bez przesady, że tylko Sonnet i nic niżej. jeżeli komuś pasuje Jotter, to niech nim pisze, ile atramentu wlezie :)

Też mam urbana i też uważam że jest w porządku 

chwalę sobie je 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes: Nie no bez przesady, Lamy jest fajne ale nie każdemu wpada w gust. Jest też wiele innych marek firm które też zasługują na pisanie entuzjastycznych postów o nich (np. Waterman -> konis ;)). Cieszę się jednak że te pióra też Ci się podobają bo jak zniesie się ich wygląd to reszta jest wręcz idealna :)

Edytowano przez kastorr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"jest też wielu innych Marków" jak już :D Lamy jest ok, z moją Vistą jedynie nie umiem się dogadać w kwestii nieprzerywania w trakcie pisania zawijasów od liter, ale stawiam, że to wina atramentu

mam dobry dzień na pisanie OT, będzie kara.

 

Marków mi tam nie pasuje więc poprawiłem trochę inaczej i bądź tu mądry z tego języka  <_<

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...