Skocz do zawartości

Nowe pióro


Polecane posty

Dość mocno przywiązałem się do swojego Parkera Frontier GT. Szukam czegoś podobnego. Założenia:

- pióro proste w formie, bez udziwnień

- korpus i skuwka stalowe, koniecznie matowione

- sekcja z materiału podobnego jak w w/w parkerze (matowa, 'gumowana' - żeby dobrze się trzymało przy pisaniu)
- wykończenia najlepiej złote

- stalówka F lub EF - lubię cienkie linie

- żeby pasował zarówno tłoczek jak i nabój

- przyjemne, gładkie w prowadzeniu - nie przepadam za drapakami.

 

Chyba na razie to wszystko. Cena też powinna być miła dla portfela.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to są tylko luźne założenia, a nie konieczne wymogi to fajnym pomysłem może być Pilot 78g w wersji stuningowanej przez Alveryna:

 

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/2548-lets-pimp-pilot-78g/

 

Od założeń odbiega problemami z nabojami - tylko firmowe Pilota, ale do pióra dołączony jest konwerter, oraz wykonaniem w całości z plastiku. Uchwyt może nie jest gumowany, ale na pewno wygodny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybór jeszcze trudniejszy niż przypuszczałem :) Dziękuję za odpowiedzi, przyjrzę się tym piórkom (ostatnio moją uwagę zwrócił Waterman Hemisphere GT). A żeby nie zakładać nowego tematu to zadam pytanie także dotyczącego nowego pióra, tyle że dla żony. Chciałbym jej kupić na urodziny jakieś wygodne w cenie do ~100zł. Jako że lubuje się w kolorach malinowo-bordowych to najfajniej gdyby właśnie taką barwę miało. Zaciekawił mnie ten Sheaffer. Wyczytałem jednak, że łyka on tylko dedykowane naboje. Fajnie jednak, żeby pióro miało tłoczek, bo zamówiłem już atramenty w ładnych kolorach ;)

Edytowano przez kebabożerca
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się da konwerterować ten model to super. Ale na razie odłożę jego zakup na bliżej nieokreślony czas. Poszperałem, podziwiałem i wynalazłem dla swej miłej całkiem ładnego Jinhao. Przy okazji dla siebie kupiłem dwa tanie piórka do wypróbowania - akurat za jedną wysyłką wszystko będzie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że Sheaffer VFM "lata" na standardowe naboje typu international. Miałem toto w ręku i jakościowo nie powala. W mojej ocenie, stalówka wygląda na żywo jak kawałek blachy falistej na chama wciśnięty w sekcję pióra. Testowany przeze mnie egzemplarz dodatkowo drapał, co jest nie do przyjęcia.

 

W cenie do 100 zł można znaleźć o wiele lepsze pióra.

 

Dla przykładu, jeżeli Szanowna Małżonka preferuje klasyczną linię, to Pilot 78g występuje w ładnym, bordowym kolorze, jest leciutki, ma świetną stalówkę (BARDZO cieniutkie F dla kogoś, kto pisze drobnym pismem oraz M dla kogoś, kto jest przyzwyczajony do "europejskiego" F - jak w Watermanie). Do tego ma zakręcaną skuwkę, a w zestawie ma konwerterek. Pióro kosztuje ok. 50 zł na Allegro, więc za 100 zł będziesz miał takie dwa ;)

Za tak śmieszną cenę trudno znaleźć coś lepszego.

 

Problemów może nastręczyć jedynie kiepska dostępność dedykowanych nabojów Pilota w Polsce. Ja w każdym ze swoich trzech 78g (zielony, bordo i czarnym) używam jednak wyłącznie konwerterów, więc dla mnie ten problem jakby nie istnieje...

 

Jeśli już koniecznie musi być Sheaffer, to dołóż i zainwestuj w Prelude, jak radzi Kolega @piter22 i dokup konwerter. Dedykowane naboje Sheaffer'a również mają nietypową konstrukcję, a atramenty tej firmy są...hmmm...takie sobie*.

 

 

*Oczywiście to moja subiektywna ocena.  :ph34r: 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piter22 - a po co kombinować, skoro za 20-30 zł można bez problemu dorwać konwerter w każdym papierniczym? Efekt jest, ceny pióra zanadto nie podniesie, a i ryzyko, że się misterna konstrukcja rozwali jakby mniejsze ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Prelude jest spoko ale w walce Hemi vs Prelude wybrałbym jednak Hemi. Prelude to czołg to fakt ale ma taką lufę (stalówkę) twardą, że masakra ;) chociaż dobrze się nią pisze. Rzuć okiem jeszcze na takie modele jak:

 

Faber-Castell Basic (nie ma wersji ze skuwką stalową co prawda, ale korpus już jest):

 

basic_fp_matt.jpg

Źródło:http://www.thewritingdesk.co.uk/?r=2a4d

 

Lamy Studio

 

065_stahl_eng.jpg

źródło: www.lamy.com

 

Parker Sonnet CT stalowy.

 

774160b3048a6708788ffa61a9d856a2.jpg

 

Źródło: http://www.centrumb2b.pl/Pioro_wieczne_Parker_Sonnet_Original_Stalowy_CT-156.html

 

Edit: Sory nie doczytałem że wykończenia mają być złote  :wallbash:

Edytowano przez kastorr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...