Skocz do zawartości

Duke chast lady czy Parker urban


Polecane posty

Z urbanów miałem długopis w ręce. Pamiętam, że nie pasował mi kształt i wyważenie. Nie wiem jak pióro, ale jeżeli to będzie twoje podstawowe narzędzie pracy, to pomacaj go przed zakupem.

Miałem kilka Parkerów i wolę tańszego Pilota 78G. Dziś testowałem jednego w wersji eyedropper na imprezie masowej. Spisał się rewelacyjnie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie miałam w ręku Duke ale Urbana i wspomnianego Pilota 78 a nawet Lamy Vista mam pod ręką i każde z nich ma dedykowane naboje/konwerter, Parker jest najcięższym piórem ale dla moich małych dłoni zupełnie spoko. nigdy nie zakładam skuwki na korpus pisząc, bo mi lakier rysuje i jest za ciężko.

Parker to loteria, do mojego trzeba było kupić nową sekcję, stalówka kompletnie się nie nadawała, ale pióro wyglądało na poupadkowe, może sprzedawcy zleciał gdzieś, nie wiem... rozpisane pióro jest w porządku, trochę o karton popisałam, trochę o umywalkę ceramiczną i jest zatankowany Manuscriptem i naprawdę super już pisze. do pisania na co dzień i wszędzie i zawsze i drobnym druczkiem Pilot i stalówka F bardzo się sprawdza, jest lekkie, szerokie w sam raz i nie męczy ręki. Lamy mam ze stalówką M i to już jest mazak, pewnie F jest cieńsza, za to pisze bezgłośnie i również w sam raz się nadaje do bojowych zadań.

Jeżeli chcesz wybierać faktycznie tylko między tymi dwoma, to Duke i jego kształt mi się po prostu nie podoba :P nie mam porównania, jak jest ciężkie i czy wygodne. mam Parkery i lubię Parkery, jednak nie namawiam do żadnego pióra bez sprawdzenia w sklepie, czy dobrze leży w ręku.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duke to autentyczna chińszczyzna może ciut lepsza jeśli wolno się tak wyrazić. Mam Duke Air Force One, ogólnie mówiąc jestem w miarę zadowolony. Stalówka twarda jak gwóźdź, rozmiar M, no niestety. :( Jedna tylko uwaga, na eZatoce ceny wraz z wysyłka są o 50% niższe niż u krajowych sprzedawców, na wypadek jakbyś się decydował na Duke. Mam też gdzieś w planach kupienie Duke Bamboo, i nawet nie wiem co mi się w tym piórze podoba, ale chyba je kiedyś kupię i już :P hahaha.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...