Skocz do zawartości

Montblanc 24


konis

Polecane posty

stalówka przeszła chyba szorowanie jakieś, tak się błyszczy ślicznie :) dłuższe pióro ale jakby smuklejsze. dla mnie bomba :)

Pióro przeszło od ręki wszystkie czynności serwisowe opisane w tym temacie :

http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/3119-wyciaganie-stalowki-i-splywaka-montblanc-22-instrukcja-w-obrazkach/page__p__39906#entry39906

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś porównać długość i średnicę pokrętła tłoka w obu piórach? Nie mam tłokowego x4, żeby sprawdzić, a ciekawi mnie, czy sam ten element różni się wielkością. W kontekście tego wątku: http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/2974-montblanc-nr-24-lata-60te/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze @Alveryn kombinujesz :).

Nie mam wprawdzie suwmiarki, ale na moje techniczne oko, oba pióra mają taki sam, identyczny mechanizm.

24 (pióro na zdjęciu z lewej strony) ma grubszy korpus (z powodu grubszych jego ścianek) od tego oznaczonego numerem 22.

Moim zdaniem rozrzutnością by było ze strony producenta pakować różne mechanizmy w tak niewiele różniące się modele.

Długości pokrętła też są jednakowe.

dac2b7625d77431c.jpg

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jedno z piór które chcę, a nawet muszę mieć :) Choć równie dobrze zadowoli mnie jego mniejszy brat MB22, byle z tłokiem.

Oba te modele są niezłe, ale Montblanc 22 jest dla mnie jednak trochę za mały. Dla kolekcjonera to nie ma znaczenia (i tak musi mieć oba ;)), ale użytkownik czuje różnicę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oba te modele są niezłe, ale Montblanc 22 jest dla mnie jednak trochę za mały. Dla kolekcjonera to nie ma znaczenia (i tak musi mieć oba ;)), ale użytkownik czuje różnicę.

Na szczęście dla mnie to nie problem, mam dosyć małe dłonie ;) Mój ulubiony 'wół roboczy' (Hero 443) jest od 22 z pewnością mniejszy, a i tak używam go bez skuwki na korpusie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą " małością" Montblanc'a 22 nie jest tak źle.

Na zdjęciu od góry : Pelikan M 620, Montblanc 24, Pelikan M400, Montblanc 22.

Jak widać MB 24 jest dłuższy, a MB 22 jest prawie tej samej długości co Pelikany serii M 600

O Pelikanach serii M 600, nie można powiedzieć, że to małe pióra.

Dla lepszego porównania dołączyłem do towarzystwa Pelikana M400, który jest normalnym, wygodnym piórem.

5dfc66d581dbf3f1.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...