Skocz do zawartości

Pilot Maki-e urushi


Polecane posty

Miałem takie i sprzedałem.

Miałem bo:

> chciałem spróbować maki-e

> chciałem spróbować Pilota/Namiki z wyższej półki

Sprzedałem bo:

> zachciało mi się pierwszego w życiu Montblanka 149 i potrzebowałem wielu banknotów.

Tak ogólnie to seria Nippon Art pozytywnie mnie zaskoczyła wysoką jakością. Zastanawiałem się czy rysunek góry Fuji to ręczna robota, ale jak odebrałem pióro z celnego (26% wartości pióra powiększonej o koszty wysyłki = cło + vat) i je rozpakowałem to nie miałem wątpliwości. Hand made na sto procent.

Stalówka F pisała tak samo cienko i sucho jak F w Pilocie 78G.

ps. Za pióro od Engeiki zapłaciłem 288 USD + 16 USD + 0,26 x 305 USD = dużo za dużo.

Edytowano przez GranatowyPrawieCzarny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę aktualnie dwoma pilotami: 742 ze stalówką SFM i 743 ze stalówką F. Mogę powiedzieć o moim indywidualnym wrażeniu, że jestem wręcz zachwycony właściwościami pisarskimi tych piór. Pióra nigdy nie przerywają, nawet po tygodniach leżenia w szufladzie. Piszą pod przeróżnymi kątami ułożenia dłoni, na dowolnych papierach.

Na Pen Show 2013 w Katowicach miałem okazję popróbować pisania np. Parkerami wszelakiej maści, Pelikanem M1000, czy Aurorą 88 itd. Stwierdzam, że właściwości pisarskie tych pilotów (mówiąc wprost chodzi głównie o stalówki) w niczym nie ustępują najlepszym światowym markom. Mnie osobiście bardzo odpowiadają stalówki typu Soft (nie Flex). Oczywiście dopóki nie kupiłem i nie spróbowałem nimi pisać, to sam nie wiedziałem co lubię hahaha. :)

Maki-e niestety jest poza moim zasięgiem finansowym, ale oczywiście nie ma wpływu na właściwości pisarskie pióra. Przy najbliższej okazji chętnie udostępnię ci te pióra do próbnego pisania.

Na marginesie dodam, że początkowo byłem troszkę rozczarowany tą japońską F-ką (jakby troszkę za cienki ślad dla mnie i jakby troszkę za twarda). Uratował ją geniusz Alveryna, który wykonał „tuning” tak, że teraz piszę tylko tą F-ką :thumbup: hahaha. Tutaj wielki ukłon do samej ziemi :sacro: dla Alveryna, który dokonuje cudów w swoim garażu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...miałem okazję popróbować pisania np. Parkerami wszelakiej maści, Pelikanem M1000, czy Aurorą 88 itd. Stwierdzam, że właściwości pisarskie tych pilotów (mówiąc wprost chodzi głównie o stalówki) w niczym nie ustępują najlepszym światowym markom.

Japońskie trojaki (Pilot, Platinum, Sailor) to według mnie lepsza jakość niż produkcje włoskie lub niemieckie (z wyłączeniem bezbłędnego Lamy). :)

Napisałem to ja. Miłośnik takich firm jak: Visconti, Montblanc i Pelikan.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem takie i sprzedałem.

Tak ogólnie to seria Nippon Art pozytywnie mnie zaskoczyła wysoką jakością. Zastanawiałem się czy rysunek góry Fuji to ręczna robota, ale jak odebrałem pióro z celnego (26% wartości pióra powiększonej o koszty wysyłki = cło + vat) i je rozpakowałem to nie miałem wątpliwości. Hand made na sto procent.

Stalówka F pisała tak samo cienko i sucho jak F w Pilocie 78G.

ps. Za pióro od Engeiki zapłaciłem 288 USD + 16 USD + 0,26 x 305 USD = dużo za dużo.

Dzięki za informację. Tego potrzebowałem. :) Szkoda, że nie wiedziałem, że sprzedajesz.

Ja mam odwrotnie chcę się pozbyć MB 149. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem za granicę, żeby stracić jak najmniej. W Polsce musiałbym ciachnąć cenę o 50-60 procent i pewnie czekać rok. A tak poleciało do USA za 240 USD.

Mam kilka Sailorów i Pilotów, więc z grubsza wiem czego się spodziewać. Maki-e z Fuji, to jedyne Maki-e, które mnie nie irytuje kiczowatymi obrazkami kwiatków czy zwierzątek. :)

Zgadzam się co do literki. Najbardziej nie lubię żurawi <_<

Edytowano przez GranatowyPrawieCzarny
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka Sailorów i Pilotów, więc z grubsza wiem czego się spodziewać. Maki-e z Fuji, to jedyne Maki-e, które mnie nie irytuje kiczowatymi obrazkami kwiatków czy zwierzątek. :)

Chyba nie zrozumiałem Twojej intencji z pierwszego postu, sorki. :headsmack:

Edytowano przez endoor
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...