Jump to content

Pióro ~200 zł dla kobiety


Recommended Posts

Jako, że to mój pierwszy post na tym forum, na poczatku wypada się przywitać!

Problem jak w temacie - szukam w miarę kobiecego pióra w przedziale do ok. 200 zł (jako prezent).

Wymagania:

- cena 100-200 zł (może być nieznacznie więcej, ale wolałbym zostać przy <200),

- lekkie, nie za duże,

- stalówka typu F,

- do używania na codzień,

- dostępny fioletowy atrament/naboje.

Dodam, że przeszukałem chyba wszystkie tematy poruszające kwestię piór w takim przedziale cenowym, ale większość z nich jest stara i wskazuje na pióra, których cena obecnie jest wyższa (Pelikan M200?), albo są już niedostępne (Waterman Audace).

Jako, że na piórach się nie znam (i nie używam) nie mam większego rozeznania na co powinienem zwracać uwagę. Przeglądając oferty sklepów internetowych wybrałem następujące modele:

- Sheaffer 3 Friends of Winter,

- Sheaffer Intensity (biały),

- Parker Urban Premium (różowy),

- Waterman Hemisphere Laka Biała (tutaj robi się trochę za drogo, zwłaszcza, że w ramach prezentu chciałbym dokupić atrament i tłoczek)

Oczywiście to tylko moja wstępna wizja i chętnie rozpatrzę wszelkie inne sugestie.

Żadnego z w/w piór nie oglądałem jeszcze na żywo, ale przed zakupem na pewno chciałbym wybrać się do jakiegoś sklepu i zweryfikować wygląd ze zdjęć.

Edited by Piramidowy
Link to comment
Share on other sites

Parker Urban różowy (ten jaskrawy) jest super jeśli chodzi o wygląd, ale to raczej ciężkie i spore pióro. Friends of winter powinno się spodobać, spełnia Twoje wymagania, wagowo jest chyba podobne do Waterman Audace i ma stalówkę taką samą jak w Sheaffer Prelude -> gładko śmiga po papierze :)

Link to comment
Share on other sites

parker urban nie jest aż tak ciężki, żeby mała babska łapka nie mogła go ogarnąć, jednak skoro możesz wybrać między piórami, które zużywają standardowe naboje, to wydaje mi się rozsądnym podejściem któreś właśnie z nich. jeżeli przewidujesz tłoczek i atrament to miłe, bo będzie mogła zalać go czym bądź, ale zanim np wybierze dla siebie TEN kolor, jaki będzie w prezentowym piórze chciała mieć, to zawsze ma opcję testowania przeróżnych naboi a parker ma ograniczony zestaw kolorów ;)

waterman jest klasycznie prosty, proponowany przez konisa jest ładny, jednak chyba bardziej do mnie przemówił Sheaffer 3 Friends of Winter, to chyba przez ten wzorek :D skoro wybrałeś również pióro z motywem, to pewnie dobrze znasz gust obdarowywanej, jeżeli chodzi o zdobienia;)

osobiście używam parkera, w innym kolorze (wybiłam Lubemu różowy...), miałam przeboje zanim zaczął pisać poprawnie, ale to raczej wina sprzedającego była, pióro kupione na alledrogo miało ślady upadku, przy którym ucierpiała również stalówka. znajdziesz na pewno temat o sklepach internetowych na forum i obyś trafił lepiej :D

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...