Skocz do zawartości

Baoer 388


Polecane posty

Witajcie moi drodzy.

Chciałbym kupić sobie małą poczekajkę (czekać muszę na Carene) pod postacią pióra wiecznego. Pisanie Hemisphere'em, który wygląda jakby wrócił z wojny, powoli mnie drażni.

Dzisiaj wpadłem na stronę ARIS i zobaczyłem, że mają całkiem miłe dla oka pióra za grosze, czytałem też, że Baoery są jak na swoją cenę bardzo dobrymi piórkami. Tylko... Który wybrać?

Zaciekawił mnie najbardziej Baoer 388 (http://firma-aris.pl...88-rozne-kolory) - podobieństwo do Parkerowskiego Sonneta zwala z nóg :D Co możecie mi powiedzieć o tym modelu? A może jakaś inna firma z Azji? Może Jinhao?

Dzięki z góry za pomoc :)

EDIT: Byłbym zapomniał... Czy "średnio pisząca" stalówka w Baoerze to europejska F?

Edytowano przez Czosnek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele, które najbardziej mnie zainteresowały (Firma - Model - Tworzywo - Waga - Kolor - Stalówka):

Jinhao - 11 - Metal - 33g - Chropowata czerń- Średnia stalówka

Jinhao - 450 - Metal - 43g - Złoto lub czerń- Średnia stalówka

Jinhao - 550 - Metal - 40g - Złoto lub srebro- Cienka stalówka

Baoer - 338 - Metal - 25g - Czerń lub stal- Średnia stalówka

Baoer - 801 - Metal - 23g - Czerń matowa lub granat- Cienka stalówka.

Głównie skłaniam się ku Jinhao 11.

Zastanawiam się tylko, czy średnie stalówki w chińczykach to europejskie eFki...

Edytowano przez Czosnek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko pięknie i ładnie, ale naprawdę nie wiem, którego Chińczyka wybrać.

To kup wszystkie te, które wytypowałeś. Przecież tanie są.

Nie przekroczysz kwoty jednego WM Charleston'a, którego zamierzałeś kupiś na początku.

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jinhao 450 jest znany, przyzwoity i pisze dobrze, i choć brzmi to jak herezja to położony obok Carenki prezentuje się równie porządnie, serio. Piszę w kontekście tego, że kiedyś tę Carenkę kupisz jednak i ów Jinhao montblancopodobny wstydu jej nie przyniesie.

Baoer 388 jest równie popularny i dość chwalony, między innymi konis dał tu kiedyś ciekawą recenzję ze zdjęciami, warto przeczytać.

Baoer 801 to wypłosz mały i chudy, dla mnie osobiście takie gabaryty nie sprawdzają się przy długim pisaniu.

Jinhao 11 nie znam, nie widzi mi się on jakoś, ale to Tobie ma się podobać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...