Skocz do zawartości

Jak się pisze piórem z "wygiętą" stalówką?


Polecane posty

Przymierzam się do zakupu pióra i tak szperając po alle znalazłem to:

PIÓRO WIECZNE DO KALIGRAFII BAOER 801 od EF do BB (2982759336) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Ma wygiętą stalówkę o 45 stopni (łał)

Jest przepiękne (czyż nie?). Ale mnie ciekawi jak się tym pisze. Pytam się więc: Miał ktoś z taką stalówką do czynienia?

Raczej się do codziennego pisania nie nadaje co nie?

Edytowano przez Sprenger941
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to piórko, do pisania łacińskimi literami nie nadaje się raczej, natomiast sprawdza się do chińskich krzaczków i do szkicowania. Niektórzy Urban Sketchers używają takiej stalówki do ekspresyjnych rysunków. Oto przykład (pióro inne, ale stalówka tego typu):

http://www.leighreyes.com/?p=1545

W necie szukaj pod hasłem Chinese calligraphy nib.

Trochę zabawy z nauką, bo posługuje się nim całkiem inaczej niż naszymi jewropskimi narzędziami pisarskimi, ale zabawa jest przednia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to piórko, do pisania łacińskimi literami nie nadaje się raczej, natomiast sprawdza się do chińskich krzaczków i do szkicowania. Niektórzy Urban Sketchers używają takiej stalówki do ekspresyjnych rysunków. Oto przykład (pióro inne, ale stalówka tego typu):

http://www.leighreyes.com/?p=1545

W necie szukaj pod hasłem Chinese calligraphy nib.

Trochę zabawy z nauką, bo posługuje się nim całkiem inaczej niż naszymi jewropskimi narzędziami pisarskimi, ale zabawa jest przednia.

Dzięki za odpowiedź ^^

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest, mam takie dwa. Lubię je choćby za to, że nie są wybredne co do atramentu (współpracują nawet z Hero Blue-Black, a to jest wyczyn :))

Lubię je też za dobre właściwości pisarskie, i za wygląd (tak bardzo Rialto... :)).

No, i za cenę oczywiście :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest, mam takie dwa. Lubię je choćby za to, że nie są wybredne co do atramentu (współpracują nawet z Hero Blue-Black, a to jest wyczyn :))

Lubię je też za dobre właściwości pisarskie, i za wygląd (tak bardzo Rialto... :)).

No, i za cenę oczywiście :D

Skoro mówisz że są takie dobre :D

Jak będzie zastrzyk gotówki to sobie może go kupie. Nie jest w sumie taki drogi,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje jeszcze grubszy Baoer 68 z wygiętą i nieco większą stalówką.

Jeśli jednak chcesz mieć prawdziwego czerwonego potwora można zrobić przekładkę sekcji BA 68 do kulkowego BA 515

Edytowano przez Jinhao
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...