Skocz do zawartości

Tanie pióro z stalówką M albo B


Polecane posty

Właśnie zamówiłem sobie Jinhao 195 (stalówka M, cena 49 zł), zobaczymy jak się sprawdzi. Nie mogłem się oprzeć :)

Jest nawet cięższe od X450, bo waży około 47 gramów (podczas gdy X450 waży około 43 gramy). Jednak muszę powiedzieć, że ja również skuwkę zawsze trzymam w drugiej ręce i duża masa pióra nie jest dla mnie żadnym problemem. Po dwugodzinnym pisaniu ręka w ogóle mnie nie boli.

Nie mam możliwości, by zważyć pióro bez skuwki, ale czuję, że skuwka stanowi tu około 1/3 całej masy (a więc samo pióro X450 bez skuwki waży około 30 gramów).

Polecam pióra Jinhao :) Moim X450 zawsze przyjemnie mi się pisze.

1chvAlP.jpg

Jinhao 195

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie zamówiłem sobie Jinhao 195 (stalówka M, cena 49 zł), zobaczymy jak się sprawdzi. Nie mogłem się oprzeć :)

Jest nawet cięższe od X450, bo waży około 47 gramów (podczas gdy X450 waży około 43 gramy). Jednak muszę powiedzieć, że ja również skuwkę zawsze trzymam w drugiej ręce i duża masa pióra nie jest dla mnie żadnym problemem. Po dwugodzinnym pisaniu ręka w ogóle mnie nie boli.

Nie mam możliwości, by zważyć pióro bez skuwki, ale czuję, że skuwka stanowi tu około 1/3 całej masy (a więc samo pióro X450 bez skuwki waży około 30 gramów).

Polecam pióra Jinhao :) Moim X450 zawsze przyjemnie mi się pisze.

1chvAlP.jpg

Jinhao 195

To chyba wezmę X450 :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się dobrze pisze x450 z nałożoną na plecy skuwką, nawet długi czas. Wydaje mi się, że w tym modelu pióra skuwka nie przeważa na tyle żeby uczynić pisanie niekomfortowym. Ale to po części także kwestia preferencji osobistych. Skuwka na plecach wymiata ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.. Jinhao robi bardzo przyzwoite stalówki.

Podam w takim razie przepis na tanie pióro.

Trzeba się tylko postarać o jakiegoś przyzwoicie wyglądającego No Name, jak choćby takiego jak w aukcji Leny nr 29.

e20a022787188d70.jpg

eb77a44e9361d5ce.jpg

8e80f6107f96bfd0.jpg

3a4a7d2716074945.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry ale po co najpierw kupowac cale jinhao + no name, zeby pozniej bawic sie w przekladanie stalowki :hmm1: Jinhao ma slabe obudowy, slabsze od no name :hmm1: :?:

Jak to po co !

Prezentowany No Name ma już gdzieś ze 60 lat, a wygląda jakby miał dopiero parę lat. System napełniania, mimo swoich lat, działa jak szwajcarski zegarek. Design jest klasycznie uniwersalny. Stalówka nie wytrzymała próby czasu, ale jak się kiedyś skuszę i założę mu złotą stalówkę, to zrobię z niego prawdziwe "wieczne pióro" Pokaż mi jakiegoś chińczyka, który ma przynajmniej z 50 lat, to zrozumiesz wtedy po co.

I tak naprawdę, to jest to przecież piękne pióro, na dodatek nie tak często spotykane !

04bbf149dd8abab6.jpg

25f0643cb8f154b9.jpg

02a50bcd541ca29e.jpg

235f0fa9c83d8618.jpg

cf2b4f47344e9c6f.jpg

a4d767eb2a841848.jpg

1021cef84b75cfaa.jpg

zdrówka

Edytowano przez konis
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]Pokaż mi jakiegoś chińczyka, który ma przynajmniej z 50 lat, to zrozumiesz wtedy po co. [...]

zdrówka

Tak gwoli prawdy, 50-letnich chińczyków ci u nas dostatek. Wszystke te Hero o wyglądzie Parkera 51, ze złotymi stalówkami mają nawet więcej latek. A i jakieś przyciskowe by się znalazły... Nie jest więc tak źle.

Mnie bardziej interesuje, czy współcześnie produkowane chińskie pióra przetrwają tak długo. Cóż, pożyjemy, zobaczymy. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...