Jump to content

Muszę się przyznać! Dobieram atrament do koloru pióra


ArielN

Recommended Posts

Ostatnimi czasy zauważyłem pewną prawidłowość. Dobieram kolor atramentu do koloru pióra :o

Nigdy mi się to nie zdarzało, ale od kilku miesięcy to już normalka. O czym to świadczy nawet nie chcę wiedzieć (jeszcze dowiem się czegoś, o istnieniu czego wolałbym nawet nie myśleć), ale fakt jest faktem. Niebieskie pióro, to i niebieski atrament; zielone to zielony; czarne to... brązowy (z tym mam akurat problem).

Nie mogłem już dłużej tego ukrywać. Podjąłem decyzję, że w tym wątku po kolei będę publikował zdjęcia piór i dobranych do nich atramentów.

Muszę też stwierdzić jeszcze jedną regułę. Jak się okazało, ja wcale nie kolekcjonuję piór. Tak naprawdę to lubię stalówki :unsure: OM-ki, BBB, D, LH, italiki, stuby, elastyczne, półelastyczne, przebitkowe, muzyczne. I dalej: stalówki schowane, odkryte, skrzydlate, motylowe, inlaidy, klasyczne, walcowate, a nawet własnej produkcji. Czym bardziej nietypowe tym lepiej. Oby trzymać się kilometr od rozmiarów XXXF, XXF, XF, EF i F. Nie żebym odrzucał stylistykę pióra. Co to, to nie. Ona też jest ważna, ale spoglądając co jakiś czas do etui doszedłem do wniosku, iż odgrywa rolę drugoplanową.

Myślę, że z uwagi na zboczenie stalówkowe (:wub:) zdjęcia będą tym bardziej interesujące. Długo by opowiadać. Sami zobaczycie w kolejnych postach.

Do publikowania zachęcam wszystkich. To nie jest wątek tworzony z myślą jedynie o zdjęciach moich piór. Do wrzucania fotografii zapraszam każdego.

Link to comment
Share on other sites

Pióro do koloru atramentu, to całkiem ciekawy pomysł. Miałbym z tym problem, bo niemal wszystkie pióra jakie mam są czarne. :) W przeciwieństwie do Ariela ja, jak niegdyś Kipling, lubię czarny atrament, im czarniejszy tym lepiej. :) Ostatnio jednak trochę też pisuje Florida Blue.

Na bazie moich dwuletnich piórowych doświadczeń mogę powiedzieć, że najbardziej podobają mi się o prostym walcowym kształcie, zwykle Watermany, czarne w złotym wykończeniu. Wyjątek stanowi Parker Premier Black Edition, cały w czerni, łącznie ze stalówką. Może dziś będę miał aparat to spróbuję wrzucić fotografię. Idealne dla mnie pióro powinno być tych większych (ale nie aż tak jak MB149 czy Pelikan M1000) i w miarę ciężkich. Dlatego też zwykle kupuję pióra metalowe. Stalówka ma oczywiście znaczenie, ale liczy się całość. I najważniejsze, żeby dobrze mi się piórem pisało, odpowiednia grubość linii, szorstkość stalówki. Każde pióro jednak pisze troszkę inaczej. Nawet ten sam model.

I sam nie wiem jak mogę o sobie powiedzieć: czy zbieram pióra (ogólnie) czy zbieram Watermany. :)

Link to comment
Share on other sites

Hmm...ja starałem się dobierać kolor do pióra, ale to działało do pewnego momentu. Teraz staram się po prostu aby nie było wielkiego zgryzu między kolorami i nie ładuję fioletowego atramentu do zielonego pióra ;) Za to już w burgundowym piórze wygląda zacnie.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...