Skocz do zawartości

Pióra tu, pióra tam....


Irbis

Polecane posty

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

O Włoszczyźnie krąży zła opinia, a to, że rdzewieje, a to, że klips odpada. Innymi słowy wiecznymi trudno je nazwać, mimo, że są ładne:)

Nie dogodzisz takiemu - skoro w VG klips jest przykręcany, to jak może odpaść? Zawsze możesz sobie go przykręcić mocniej :P. Może gdzies krąży ta opinia, ale czy przypadkiem nie wśród tych którzy nie używali nigdy V? ;)

Edytowano przez pior_nick
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan_Q z tego co wiem posiada coś z włoskich ogierów, i ostatnio nawet chwalił się, że mu zardzewiał. Wcześniej też jakiś artykuł pisał jak to postanowił sprawdzić plotki o trefności włoskich specjałów:)

Wiem też, że w Peryklesie z 2001 klips może mieć skłonność do odpadania. Nie wygląda zbyt solidnie, ma podobną wadę konstrukcyjną co Eversharp Skyline.

Edytowano przez drake29a
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan_Q z tego co wiem posiada coś z włoskich ogierów, i ostatnio nawet chwalił się, że mu zardzewiał. Wcześniej też jakiś artykuł pisał jak to postanowił sprawdzić plotki o trefności włoskich specjałów:)

A czy może ktoś pokazać takiego zardzewiałego Włocha lub Włoszkę? Co może być zardzewiałe? Z tego co pamiętam np. Visconti robi na mosiędzu... więc jakieś ubytki galwaniczne mogą się po kilku tach pojawić ale żeby rdza??

Wiem też, że w Peryklesie z 2001 klips może mieć skłonność do odpadania.

Wiesz coś więcej? Masz jakiegoś takiego Peryklesa odpadniętego? Masz jakiegoś linka?

Nie wygląda zbyt solidnie, ma podobną wadę konstrukcyjną co Eversharp Skyline.

Możesz też kilka słów więcej?

Jak Cię czytam to boję się pisać niektórymi piórami ;)

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Peryklesa oddałem mojej ukochanej, Klips jest przyczepiony (nie wnikam czy to lutowane, czy klejone, czy co) punktowo, a jest to klips który przechodzi przez cały cap top.

Co do rdzewienia, zapytaj samego zainteresowanego czyli użytkownika Pan_Q, oddawał pióro na reklamację, i chyba już ma naprawione.

W kwestii klipsa do Eversharpa, posiadam jedną sztukę, i widzę, że klips jest umocowany podobnie jak w Peryklesie, a jak widzę takie rzeczy to aż się boje dotykać, dlatego w części piór nie ruszam klipsa, wsadzam do etui razem z klipsem:)

W niektórych przypadkach nie jestem w stanie pokazać zdjęć, bo nie wszystkie są wyciągnięte z mojego doświadczenia, czasami o takich rzeczach się czyta.

Edytowano przez drake29a
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdej marce zdarzają się słabsze egzemplarze. Dotyczy to i piór, i samochodów, i butów, i piwa, i gaci. A dodatkowo, jak już ktoś ma w sobie instynkt dłubacza nie idący w parze ze zdolnościami manualnymi (jak ja :D) to katastrofa gotowa. Dlatego też już dawno zarzuciłem wszelkie eksperymenty z wytworami techniki... Ja wiem. Te wszystkie śrubki, wichajsterki, lofixy, śmigusmutery, wypustki są baaardzo kuszące, ale jak nie muszę, to nie gmeram... Im mniej niewprawnych i niepotrzebnych ingerencji w konstrukcję, tym lepiej. Dla obu stron ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby śrubka nie była wyprowadzona, jej ewentualnie odkręcenie się byłoby kłopotliwsze, gdyż zabieg ponownego dokręcenia jej mógłby być dalece bardziej karkołomny :)

Idąc tym tokiem rozumowania, Rembrandt ma śrubkę wewnątrz skuwki. Poza tym, nie jest ona umieszczona w osi sprężyny, więc niczego nie reguluje. Postęp. :P

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pióra bez klipsa są niebezpieczne, trzeba uważać by nie spadły. A to czy klips musi być to sprawa dyskusyjna, bo tak naprawdę to po co jest klips?

Noszenie pióra w kieszeni z klipsem na wierzchu nie przystoi, w etui, jak klipsa nie ma to się nic nie dzieje, a więc dochodzę do wniosku, że klips ma zabezpieczać przed staczaniem się:P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem, że wetknięcie takiego popisowego piórka jest właśnie błędem. Czy będzie to faux pas, to zależy od towarzystwa, ale według autora tamtego artykułu jest to wielki błąd.

Autor tego artykułu pewnie pisał go długopisem marki BIC. :P

Pióro to rzeczywiście, jak napisała @Irbis, to taka męska biżuteria.

Jeden z największych ludzi i jego pióra.

wersja nieoficjalna, robocza :

1f35b9ea688e4a24.jpg

wersja oficjalna, reprezentacyjna :

9572cb18ca834e98.jpg

zdrówka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...