Skocz do zawartości

Pióra tu, pióra tam....


Irbis

Polecane posty

  • Odpowiedzi 65
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Autor tego artykułu pewnie pisał go długopisem marki BIC. :P

Pióro to rzeczywiście, jak napisała @Irbis, to taka męska biżuteria.

Jeden z największych ludzi i jego pióra.

wersja nieoficjalna, robocza :

1f35b9ea688e4a24.jpg

wersja oficjalna, reprezentacyjna :

9572cb18ca834e98.jpg

zdrówka

Możliwe, ale co człowiek to inne poglądy, myślę, że niektórzy mogą mieć uraz do takiego świecenia białą śnieżynką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zawsze, obnoszenie się z kasą nie jest dobrze postrzegane, co innego jeśli jest się między osobami o podobnym statusie, a co innego jak jest się między innymi, biedniejszymi. Przynajmniej ja jakoś tak byłem uczony, i wychodzę z założenia, że jak sobie coś kupuje to dla siebie, a nie po to by każdemu pod nos podtykać by zobaczył co to ja mam:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do towarzystwa wypada się dostosować, to wiadomo, a ostentacyjne obnoszenie się z kasą to chyba tylko u "dresów" jest szczytem dobrego smaku... Ale też fukanie na osoby, nazwijmy to, reprezentacyjne, że np. świecą gwiazdką, jest trochę nie na miejscu. Ot, są towarzystwa i sytuacje, w których gwiazdka powinna być - ale w etui, takie - w których może być i w kieszonce, ale też takie, gdzie nawet sama marynarka, bez biżuterii, wygląda głupio. Grunt, to wiedzieć, gdzie się akurat jest. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często jest tak, osoby których na to nie stać, a którym jakimś fartem trafi się ta ptasia kupka, to nagle "dyskretnie maja je zawsze przy sobie" i jakoś to da sie zauważyć.

Staram sie nie oceniać takich zjawisk. Chama nie poznaje sie po piórze tylko znacznie wcześniej. A można źle ocenić człowieka który autentyczie lubi MB. A jak lubi to dlaczego tylko ma pisać nim w domu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Wy z tym MB? Może i teraz ludzie się snobują tą marką, ale kiedyś to było zwykłe narzędzie pracy, przynajmniej u naukowca, który zwykle nie dba o swój wygląd, a tym bardziej o wszelką "biżuterię". Wetknął sobie chłop pióro do kieszonki żeby w każdej chwili móc zanotować myśl czy pomysł genialny i tyle (wiem, wiem, tu akurat Herr Alfred nosi chyba Pelikana). Pióra, które dzisiaj "chodzą" po kilkaset pln, te vintage'owe, kiedyś kosztowały 2,5 dolara i zaprawdę nie były nawet kojarzone z biżuterią, z czymś, z czym możnaby się obnosić na salonach. Nie było długopisów, ludzie po prostu używali piór, w niczym to nie podnosiło ich prestiżu. A dzisiaj? Owszem, nowszenie pióra w zewnętrznej kieszonce, gdy istnieje wewnętrzna przecież (no chyba że nie ma takiej), może być lekką przesadą, ale bez przesady z tą przesadą - dla nas to nawet lepiej, bo łatwiej nam z daleka rozpoznać bratnią duszę pióromaniaka ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy taki stoper jest mobilny? To chyba fajne do postawienia na biurku w biurze, a nie do robienia notatek na uczelni. Szczerze mówiąc mógłbyś dać jakieś zdjęcie takiego stopera?

Zależy, jaka uczelnia. ;) W pisaniu nie przeszkadza, bo jest mocowany na skuwce, zamiast klipsa. W kwestii moblilności, podejrzewam, że potrzebuje większego etui. Ale są przecież "kimona". ;)

http://www.nakaya.or...px?clip=Stopper

Ceny zaporowe, nawet jak na lite srebro. Kusi...

Do piór bezklipsowych można sobie kupić/zmajstrować takie coś.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Gość nilfein

A ja często noszę pióro zatknięte za smycz od identyfikatora. Początkowo budziło to zainteresowanie, ale głównie wśród innych piórofili w mojej firmie. Reszta miała to głęboko w środku ciężkości ;) Aktualnie nawet pióromaniacy nie zwracają na to uwagi. Aha, no i nie noszę piór tak dla szpanu, ale dla zwykłej wygody - ciągle coś muszę parafować to tu to tam, a nie zawsze mam na sobie marynarkę z kieszeniami...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...