Skocz do zawartości

Pan_Q na tropie ... część 1, czyli Visconti Rembrandt


Pan_Q

Polecane posty

Po przeczytaniu postów zamieszczonych przez Szanowne\ych Forumnowiczki\ów zacząłem się bardzo poważnie zastanawiać, dokąd ten zwariowany świat zmierza. Wszystko wskazuje na to, że Wielka Katastrofa przyjdzie wcześniej niż w 2012. Wpływ rozwoju technologicznego, nowych procesów produkcji, nowych materiałów oraz cała ta automatyzacja czy też produkcja rękoma dzieci, gdzieś w dalekich, azjatyckich krajach – wszystko to, albo i jeszcze więcej spowodowało, iż w rękach użytkowników piór pojawiły się same buble, zepsute zanim jeszcze opuściły mury fabryk instrumenty, problematyczne stalówki, spływające atramentem zbiorniki itp. itd.

Dla mnie to brzmi trochę jak „Urban legends”, pióra, które ja użytkuję, jak już się psują, to po kilkunastu latach (niektóre nie chcą się zepsuć, są ciągle sprawne nawet i dużo dłużej), a jeśli wcześniej, to wtedy i tylko wtedy, gdy sam coś nabroję :) (przyznaję się, zdarzyło się).

Aby mieć całkowitą pewność, czy jestem wybrańcem Pana i Władcy Atramentów, dysponującym w tym zakresie bezgranicznym szczęściem czy też może statystycznie i mnie przytrafi się niedoróbka, wybrałem się, z duszą na ramieniu, sprawdzić to empirycznie.

Drodzy moi, czas na zakupy.

Mając kilkudziesięcioletnie doświadczenia z bezproblemowego użytkowania piór, poszukam pióra, które, przede wszystkim, po prostu ma mi się podobać, i tyle. Sposób napełniania – kogo obchodzi, zresztą w założonym budżecie, nie zmieszczą się żadne oryginalne wynalazki, wymagające zdolności manualnych zegarmistrza i wiedzy profesora z politechniki aby „zatankować” zbiornik.

Wygląd przede wszystkim!

Pora ruszać.

I co mamy po drodze, Salon MB, nie, nie, nie idziemy dzisiaj na łatwiznę, albo może, żeby uniknąć różnych posądzeń :D, szukamy dalej. Parker, jak oni spuszczają pióra z samolotów, to chyba nie mam tam czego szukać, połamanego nie biorę. Waterman, hmm, może zostawię go na później. Visconti, taaaak, trafiłem idealnie, szansa wręcz olbrzymia, patrząc przez pryzmat kraju pochodzenia i starego dowcipu o miejscach spotkań Alfistów, a przede wszystkim komentarzy wielbicieli piór, na znalezienie egzemplarza potwierdzającego tezy specjalistów.

Ładne, ładne, ładne … o, czarne – nie, poproszę jakiś inny kolor, czerwone, biało – czerwone, niebieskie, raczej szukajmy dalej.

Wreszcie jest. Dosyć duże pióro, Rembrandt w kolorze kości słoniowej ze smugami. Tak, to jest to. Żywica plus wykończenia ze stali szlachetnej w stonowanej stylistyce, z szeroką, grawerowaną obrączką z napisem Rembrandt, oraz firmowym klipsem Visconti, czego chcieć więcej? Może trochę awangardy, ta też jest w postaci specjalnego, magnetycznego systemu zamykania, nazwanego przez Producenta „Click On No Touch”– robi wrażenie i dodatkowo fajna zabawka (nie tylko dla wielbiciela gadżetów).

Jeśli, ktoś chciałby je zindywidualizować, to oczywiście jest dostępny „My Pen System” z alfabetem, znakami zodiaku bądź kamieniami do wyboru – sporo możliwości.

Podsumowując, pióro jest naprawdę bardzo ładne, a o to przecież chodzi, chociaż dla masochisty nie polecam.

Jak do tej pory wszystko idzie zgodnie z założeniami, a co będzie dalej? Idziemy do domu, pora na przetestowanie.

Wielkość opakowania mówi sama za siebie, na górze Rembrandt, na dole Opera - czyli, mimo wszystko, muzyka górą.

rembrandt1.jpg

Pudełko.

rembrandt15.jpg

Samo pióro.

rembrandt2.jpg

rembrandt25.jpg

rembrandt6.jpg

rembrandt4.jpg

No to rozkręcamy pióro i … tłoczek to czy też konwerter, oto jest pytanie, chociaż, jak zwał, tak zwał, ale napełnia się poprzez przekręcanie, tego czarnego, co to wychodzi z tego przeźroczystego. Proste, nawet ja potrafię.

rembrandt3.jpg

rembrandt5.jpg

Ale pozostaje kwestia, co wlać?

Atrament dedykowany czy też inny? Pewnie narażę się purystom ale nie pójdę na łatwiznę, wybieram … Diamine w kolorze China Blue. Pióro napełnia się sprawnie chociaż, nie do samego końca.

rembrandt7.jpg

Pora na pisanie. Pióro nie jest lekkie, ale w dłoni leży i prowadzi się bardzo dobrze, chociaż metalowa sekcja nie każdemu musi pasować, wygląda to jednak ładniej niż gdyby miała być wykonana z żywicy, a przecież o wygląd tu chodzi, czyż nie? Stalowa stalówka pomimo, iż oznaczona jako „F” to pisze raczej jakby odrobinę grubiej, miękko i gładko sunąc po papierze.

rembrandt8.jpg

Podsumowując, bardzo ładne, dobrze wykonane, spore pióro i do tego świetnie piszące.

Do użytku na co dzień, w sam raz.

rembrandt9.jpg

Chyba jednak jestem wybrańcem :unsure:, a może sprawdzać dalej, wybór należy do Was, głosujcie.

A teraz to idę pobawić się zamykaniem :lol:.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że sprawdzaj! Same korzyści.

Ty masz nowe pióro, a Forumowicze fajną recenzję. :)

W dodatku - cóż za wspaniały pretekst, by w ramach Narodowego Testu Piór kupować więcej i więcej i więcej...

No, genialne!!! :unsure:

A do rzeczy - Visconti Rembrandt podoba mi się (recenzja - bardziej... :D), ale na razie mam dosyć piór konwertorowych.

Tylko tłoczek, czyli klasyczny piston filler. A, że na celowniku głównie vintage, to i wybór szeroki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak jestem wybrańcem :D, a może sprawdzać dalej, wybór należy do Was, głosujcie.

Jesteś. Do mojego nie do końca wchodzi konwerter, pomijając już taki drobny niuans, że nie dostałem go w zestawie (a kupowałem w szanującym się salonie, choć nie w Galerii Mokotów :unsure:).

Zwróć też za jakiś czas (jak już trochę ponosisz i poużywasz) uwagę, w jakim stanie jest farba na klipsie. Wymienili mi skuwkę w ramach gwarancji, bo się złuszczyła po kilku dniach.

I trzecia sprawa: czy element "chwytny" wewnątrz skuwki wygląda jak cienka obrączka, czy raczej jak pierścień/walec? Bo u mnie ten element był inny po wymianie skuwki.

Niesamowicie mnie interesuje dalszy ciąg przygód. :)

Emalia na literkach od MPS też obłazi, ale trochę później i łatwiej ją samemu odtworzyć. Kamyk (bursztyn) wygląda solidniej.

Edytowano przez Alveryn
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konwerter był w zestawie i całość była kupiona w Szanującym się Salonie i też nie w Galerii Mokotów :).

Jeśli chodzi o element "chwytny" trudno mi powiedzieć, zaglądałem i nie wiem jak go określić, a niestety teraz zdjęcia nie mam jak zrobić, żeby Ci podesłać.

Wygląda na to, że ciąg dalszy nastapi :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aleksandro, mówisz i masz :) oto porównanie

porwnaniewielkoscivisco.jpg

Zaczynając od lewej:

Waterman Expert

Visconti Rembrandt

Duke Silver

Hero 100 "Back To The School" :)

Parker 45

Nie wiem z jakim Duke'iem chciałaś porównywać, w stosunku do Silvera wielkością są zbliżone, jednak Duke jest cięższy.

Jeśli chodzi o mnie, dalej podtrzymuję pozytywną opinię :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Pan_Q

szkodnik ma experta jak sie spotkamy w domu to go sobie pomacam

experta watermana znaczy bede macala :)

visconti wydaje sie delikatnie grubsze

ale moze to

przez bialy kolor tak wydaje

Ale piorko sliczne...

Edytowano przez Aleksandra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym dzikim kraju nie slyszeli o Duku nawet w Bern

Macalam Duke`a Konfucjusza (gigant) w Bydgoszczy

mozesz powiedziec mi jak to sie ma do Duke`a Silver

PS jasne ze tylko w tym kolorze

bedzie mi pasowal do branzoletek z kosci sloniowej :)(ot kobieta puch marny)

Edytowano przez Aleksandra
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spokojnie to ma czas

ja i tak nie kupuje bez macania

kazdego dnia powtarzam sobie nie nie badz dzielna nie ogadaj pior

starczy tobie

i przychodzi taki Pan_Q ze swoim Viskontim

i co ja mam biedna zrobic? No co??

jedyna nadzieja ze nie bedzie mi pasowal do reki

ale kolorek swietny

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konfucjusz jest masywnejszy

Trzy piora mam napojone atramentami i juz mam dylemat co robic

i tak stale pisze niebieskim Harmonie napojonym Grand Canyonem

drugi Harmonie i Pelikana raby biore od czasu do czasu zeby popisaly (nie pozasychaly)

Wymyslilam sobie ze wypisze kolejno atramenty

i je kolejno pochowam ktory zostanie przy mnie jako piszacy jeszcze nie zdecydowalam

Podziwiam was ze majac tyle pior piszecie nimi wszystkimi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...