Skocz do zawartości

Parker Ingenuity


Alveryn

Polecane posty

W znanym sklepie z piórami w Galerii Mokotów można sobie przetestować najnowsze dzieło firmy Parker.

Pisze. Nawet gładko. Za to twardo i sztywno. Stała grubość linii.

Efekt dopasowania jest generowany najprawdopodobniej poprzez ścieranie końcówki wkładu piszącego.

Nie zauważyłem, żeby podczas pisania "stalówka" lub "spływak" w jakiś sposób pracowały. Stąd wniosek, że wygląd to sztuka dla sztuki.

Wykończenia wyglądają ładnie. Ale ładniej by wyglądały na Premierze ;)

Przyrząd słusznych rozmiarów, umiarkowanie ciężki, gumiasty w dotyku (do testów dali wersję w "cegiełki", bez "okuć").

Sprzedawczyni wyjaśniła mi (nie wątpię, że zgodnie z linią producenta), że cała szopka z charakteryzacją jest zrobiona specjalnie dla osób, które lubią pióra, ale nie lubią plamienia atramentem (sic!) lub rozmazywania pisma na kartce (sic!^2). To w końcu lubią te pióra, czy nie? <_<

Wygląda na to, że Parker, zamiast zacząć wreszcie produkować stalówki w rozmiarze F (prawdziwym) i własny odpowiednik Diamine Baystate, wydał z siebie cienkopis udający pióro. (Czy ja się aby nie powtarzam? Jasne, powtarzam do bólu! :unsure:)

Specjalnie dla osób, które kochają pióra tak bardzo, że wolą pisać czymś innym, ale podobnym. :D Niech żyją spece od marketingu !!! ;)

Cena: zdaje się, że niecałe 650 zł. O cenę wkładów nie pytałem.

Moim zdaniem, za 2 lata sprzęt tajemniczo zniknie z rynku albo wyląduje w segmencie popularnym, obok różowego Vectora i linii "writewear". Chyba, że się mylę. Ale nawet, jeśli się mylę, to co z tego? :rolleyes:

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...
  • 5 weeks later...

Ja znowu ostatnio kupiłem ingenuity. Tyle, że nazywa się Faber-Castell Ecco Pigment, ma szerokość 0.4 mm, i zawiera szybkoschnący tusz. Aha, no i kosztował jakieś 4,00 zł. Przepłaciłem? :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...