Skocz do zawartości

Majorka wita zacnych Forumowiczów :)


Majorka

Polecane posty

Kłaniam się nisko Drogim Forumowiczom

Bardzo się cieszę, że jest tak wiele (choć niestety coraz mniej) ludzi, którzy jeszcze dbają o to czym i jak piszą.

Piórem piszę od przedszkola, czyli 20 lat, pierwszym moim piórkiem było małe, czarne Hero 616 (chyba każdy miał je choć raz w rękach) które towarzyszyło mi aż do liceum, tam niestety zostało "pożyczone przez kolegę" i doprowadzone do stanu uniemożliwiającego dalsze pisanie :( Potem nadeszła pora na Parkera... wstyd i hańba ale za nic nie pamiętam modelu, było twarde jak diabli, nie leżało za skarby świata więc zaległo w szkatułce na biurku. Kolejnym był znów Parker (prezentowy) Urban, w zasadzie przyjemne piórko, ale też twarde, chyba Parkery tak po prostu mają, dość gruba linia i nie poszleje się z kaligrafią przy nim, za skarby świata. Takwięc szukałam i szukałam czegoś innego, totalnie innego aniżeli te wszystki błyszczące modele na sklepowych półkach, wyglądających w zasadzie podobnie... szukałam przedewszystkim fleksowej stalówki, a oryginalna, ciekawa oprawa miała być dodatkowym atutem... szukałam, kopałam i voila! Od kilku dni jestem bezkresnie dumną posiadaczką Mabie Todd'a Swan z lat 20-30 z niespodzianką, w postaci Watermanowskiej stalówki. Hybryda wspaniała, udało mi się upolować wspaniale zachowane pióro, jak na jego wiek prezentuje się bardzo zacnie, działa rónież bez zarzutu, a pisze bajecznie, ta stalówka to cudo, można z nią wyczyniać wspaniałości o których filozofom się nie śniło. Jesteśmy na etapie dogadywania i uczenia się siebie na wzajem. Stalówka jest lekko zdeformowana, ale mimo to pisze bardzo gładko.

Także kolejna maniaczka prosi o przyjęcie w szeregi :)

Zdjęcia Todd'a poniżej.

post-690-0-19544700-1351420907.jpg

post-690-0-18962800-1351420919.jpg

post-690-0-91257600-1351420925.jpg

post-690-0-69542500-1351420944.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy na PWF! :)

A o recenzję Mabie Todd'a Swan poprosimy...

:)

Ależ naturalnie recenzja się pojawi... jak tylko znajdę z moim, nowym jeszcze piórkiem, wspólny rytm i dopracujemy pewne szczegóły. Nie wiem, ile rąk nim pisało przez ok. 80 lat jego istnienia, ale jest dość skore do współpracy i myślę, że już niebawem będę wiedziała o nim wystarczająco dużo, by móc się z Wami tym podzielić :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, Wrocław! Jak miło :) Muszę przyznać, że nie miałam okazji pisać oryginalną stalówką, ale czytałam że też są dość miękkie, to prawda?

A jak Pańskie piórko się trzyma pod względem koloru? Bo moje poszarzało i brzydko pachnie :( ale w dziale "recenzje" debatuję z Mateuszem o tym co można zrobić, aby zmienić ten stan rzeczy, a może Pan może coś poradzić, aby przywrócić piórku głęboką czerń i pozbawć je tego smrodku?

Pozdrawiam :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, Wrocław! Jak miło :) Muszę przyznać, że nie miałam okazji pisać oryginalną stalówką, ale czytałam że też są dość miękkie, to prawda?

A jak Pańskie piórko się trzyma pod względem koloru? Bo moje poszarzało i brzydko pachnie :( ale w dziale "recenzje" debatuję z Mateuszem o tym co można zrobić, aby zmienić ten stan rzeczy, a może Pan może coś poradzić, aby przywrócić piórku głęboką czerń i pozbawć je tego smrodku?

Pozdrawiam :)

Jest tu troche ludzi w Wrocławia lub mieszkających obecnie. Swoje piórko kupiłem bez stalowki i do tego złamal sie mi oryginalny spływak. Oddałem do warsztatu i tam mi odnowili. Korpus jest teraz bardzo ciemno oliwkowy a stalówka Maby Toda ale z innego modelu. Malo używam, nie moge sie do fleksa przyzwyczaić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...