Skocz do zawartości

Pióra Ballograf


Polecane posty

Nawet jeśli wznowią to najpewniej na bazie chińskich podzespołów. Za niewielkie pieniądze kupiłem w Auchanie pióro:

aa6dd646410db387fa80721b45d8baf5.jpg

zbudowane prawie identycznie jak mój Ballograf. Pisze super, tyle, że nie ma pozłacanej stalówki. W użytkowaniu nie widzę żadnej różnicy, z tym, że ceny piór znanych marek wielokrotnie przekraczają ceny takich jak powyższy budżetowych pisadełek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy każda, wiem, że wiele. Podobnie w elektronice, motoryzacji... Każdy maksymalizuje zyski, zmaga się z konkurencją, a w Chinach jest potężny zasób surowców, pracowników, mocy przerobowych. Poza tym oni kopiują niemalże wszystko i stosując zachodnie standardy produkcji narażasz się na rynkową walkę z identycznym towarem za ułamek ceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zami heh no niby aby było dobrze a jeśli ja mam w swoich piórach np. w MB 149 90 chińskie podzespoły to jest bardzo dobrze w sensie pracy pióra. No ale takie rzeczy niszowe jak pióra, dobra luksusowe, rzemieślnicze nijak nie powinny być produkowane poza krajem matką! a najlepiej tylko w manufakturach czy fabrykach danego producenta, to nie są skarpetki, materace czy golarki tylko coś luks!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie ciekawe czy nie mogli by znowu ich wdrożyć i podnieść ich poziom względem ostatnich modeli tom_ek

43 minuty temu, zmija napisał:

yhy...

Serio? nie uważasz że poza szkolnymi pióra to produkty luksusowe i jeszcze w czasach kiedy zamiera pisanie, nawet długopisami bo dzieciaki piszą rysikiem o ekranach? Takim przeciętnymi przyrządami do pisania są długopisy i różnego rodzaju pisaki ale na pewno nie pióra. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, peterek_primosz napisał:

Serio? nie uważasz że poza szkolnymi pióra to produkty luksusowe i jeszcze w czasach kiedy zamiera pisanie, nawet długopisami bo dzieciaki piszą rysikiem o ekranach? Takim przeciętnymi przyrządami do pisania są długopisy i różnego rodzaju pisaki ale na pewno nie pióra. 

Nie ważne jak uważam. Każdy ma swoją definicję luksusu. MB 149 za 5 kafli w moim odczuciu jest niczym więcej, niż zbyt drogim piórem. Nic w nim wyjątkowego, ot seryjne pisadło, które każdy może sobie kupić, wystarczy mieć te 5k w portfelu. Jest równie luksusowe jak 50 sztuk Lamy Safari. Owszem, jest porządnie zrobione, pisze świetnie, sprawia frajdę. Definicje się pomieszały przez to, że ktoś usilnie próbuje nazwać luksusowym coś, co jest zwyczajnie ok, windując cenę i wymyślając na potrzeby tej akcji jakąś politowania godną terminologię w stylu:

52 minuty temu, tom_ek napisał:

Precious resin ;)

Takie czasy. Chyba trzeba się przyzwyczaić, że badziewie jest ok, a rzeczy wykonane porządnie, to teraz będą luksusowe.

Nie męcząc już dalej tego biednego MB, dzieciaki nadal chodzą do szkoły, mają plecaki, książki, zeszyty, długopisy, czasem pióra, Ziemia się kręci. Pióra ostatnio wręcz przeżywają renesans, podobnie jak płyty winylowe, wzmacniacze lampowe, zegarki mechaniczne... Wszystkie te rzeczy ustawiło w szeregu tzw. "nowe". Przyszło i pokazało, że można coś zrobić łatwiej, szybciej, bez zbędnych rytuałów i niepotrzebnej troski. Bez tego dzisiaj nie prowadzilibyśmy tej rozmowy siedząc przed komputerem, tylko orali pole u "pana". W moim odczuciu ludzie wybierają długopis, bo interesuje ich cel (napisać coś szybko), a nie sposób jego realizacji (nabieranie atramentu, czyszczenie itd...). Tu również nie widzę żadnego luksusu. Pióro nie musi być standardowym przyrządem do pisania. Ktoś je wybiera, ktoś odrzuca, ok, co kto lubi.

@peterek_primosz - nie odbieraj tego jako atak, raczej jako luźne gadki na drażliwe tematy :) Ja piszę piórem, bo lubię. I tyle :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...