Skocz do zawartości

Kaweco Sport czy... - małe lekkie piórko do noszenia


Polecane posty

Ponieważ mam atak piórozy, a i okazja się zbliża, szukam piórka do 200 zł. Małe, kieszonkowe, raczej cieńsze niż grubsze, sucha stalka, szczelne, najchętniej z tworzywa.

Metalowe też, ale nie sądzę, że się zmieści w budżecie. Dostawa tylko w Pl.

Piórko typ wołek roboczy, do noszenia, żeby nie było jakoś strasznie widać zadrapań (noszone w kieszeni, plecaku).

Jak się uprę, mogę dołożyć stówkę maks.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Stalówkowy_Potworek napisał:

Plastikowe czy jakieś twardsze? :)

Tak tylko pytam... Jak kupić, to raczej celowałabym w nowe.

Ja mam plastik. Nic mu więcej nie trzeba... tyrane, aż nie do wiary, że jeszcze się nie zepsuło... 

A nie chce i wciąż działa. Bardzo dobry zakup.. 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Stalówkowy_Potworek napisał:

A bardzo widać rysy?

Mi się marzy zielone... Ale podobno strasznie "łapie" ślady i rysy.

Masakrycznie jest porysowane... i takie ma być ! 🙂

Ciekawe jest to, ze te wszystkie największe rysy są... pod skuwką... !

Edytowano przez moogoom
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

1 godzinę temu, Stalówkowy_Potworek napisał:

...szukam piórka do 200 zł. Małe, kieszonkowe, raczej cieńsze niż grubsze, sucha stalka, szczelne, najchętniej z tworzywa.

Metalowe też, ale nie sądzę, że się zmieści w budżecie. Dostawa tylko w Pl.

No to aby było bezpiecznie proponuję takie aby w budżecie zmieściło się ich pięć🙂.

S12d2a5f8fbe042d38732ec2f201a2a35S.jpg_6

Jinhao 82, to takie małe cwane piórko, mi od razu skojarzyło się z Pelikanem 100, też zakręcane, a więc bez wyraźnego powodu nie powinno wylać w plecaku😉:

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/16406-czy-stalówki-super-flex-powrócą🤔/?do=findComment&comment=211130

 

A na deser:  Kawaii Portable Metal EF/F/Bent Excellent Luxury Brass Fountain Pen... Kawaii czyli milutkie, mięciutkie, puszyste, chociaż metalowe!!!!😯  

S1885421bf9fa4b2d8c3ae41bf1f1155aQ.jpg_6

https://www.piorawieczneforum.pl/topic/15389-pióra-które-cieszą-oko-i-łagodzą-ostre-stany-piórozy-😀/?do=findComment&comment=210499

Naprawdę warto, ba(!) trzeba, chociażby po to "żeby mieć"🤩

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Ann_gd napisał:

Ale Hongdian ma coś a'la Kaweco w ofercie, są też takie metalowe zakręcane dostępne na Aliexpress - miałam w ręku i wykonanie porządne, a w swoim limicie może nawet ze dwa kupisz ;) 

Dobrze wiedzieć.

Jak tak patrzę, to się miotam między Jinhao a odkładaniem na Kaweco Al Sporta...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

28 minut temu, Stalówkowy_Potworek napisał:

Mniam, faktycznie kawaii!

W Polsce gdzie te Jinhao polecasz dorwać?

?? przecież ja mieszkam w Polsce, siadam przed komputerem i robię zakupy.  Jeśli tanie pióra to raczej nie Allegro, bo tam 2x drożej i jeszcze +wysyłka!  Wolę Aliexpress, to to samo tylko skala globalna, tanio i często wysyłka darmowa. Nie interesują Cię podatki VAT, cło, przesyłka, to wszystko  załatwia Ali, płacisz tylko raz na początku, od razu wiesz ile, 6 cyferek Blik i po minucie widzisz swoje zamówienie, potem listonosz przynosi do domu, albo kurier przywozi za darmo najdalej za 14 dni, gdy zakupy powyżej 40zł😄. Są też inne bajery, nie będę tu opisywał😉.  Np. to:

https://pl.aliexpress.com/item/1005005992194396.html?gps-id=platformRecommendH5&scm=1007.18499.315613.0&scm_id=1007.18499.315613.0&scm-url=1007.18499.315613.0&pvid=29af30fe-6077-4af2-9256-36720ae84aa3&_t=gps-id:platformRecommendH5,scm-url:1007.18499.315613.0,pvid:29af30fe-6077-4af2-9256-36720ae84aa3,tpp_buckets:668%232846%238110%231995&pdp_npi=4%40dis!PLN!20.13!4.13!!!34.98!7.18!%40211b801917134655349987815e7d3a!12000035225878225!rec!PL!!AB

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Klerk napisał:

? przecież ja mieszkam w Polsce, siadam przed komputerem i robię zakupy. 

źle się wyraziłam... Chodziło mi o sklepy w Polsce, z których można to zamówić. Chyba tylko Pióromaniak ma, z tego co widzę.

jakoś nie ufam Alie. i innej dalekiej zagramanicy, ale to długa historia. ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Część. Podrzucę dwa linki z naszego Allegro, przejrzyj sobie ofertę z tego pierwszego linku, gość chyba zrobił skok na jakąś Chińską hurtownię ;) ponad 500 pozycji

https://allegro.pl/oferta/eleganckie-pioro-wieczne-kawai-13075848436?reco_id=c05debc1-fdc1-11ee-81aa-56c54602b785&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017

Na deser Kaweco

https://allegro.pl/oferta/pioro-wieczne-kaweco-classic-sport-green-12865093562?fromVariant=12865058807

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Janmax zgadza się tylko zawsze wyznacznikiem jest cena. To są oferty nasze, lokalne od naszych specöw od interesòw. Nie trzeba być jakimś wyjątkowym gigantem by kupić na Ali 30szt piòr po 4zł za sztukę i sprzedawać na Allegro po 50 czy 70. Tak się kręci karuzela. Plus jest taki że masz przesyłkę za dzień gòra dwa a jak coś nie pasuje to zwrot. Na Ali niby tanio, niby mniejsza szkoda gdy coś nie pòjdzie, nawet wyślą jeszcze raz za free ale wydane w błoto ciapki, raz 5 innym razem 7 i tak co jakiś czas i uzbiera się trochę grosza ktöre polecialo w cały świat. Jak ktoś nie chce kupować na Ali to dobrze wie że przepłaca ale to świadoma decyzja. Jak ktoś chce kupować u nas lokalnie to taką podaje ofertę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta oferta na powitanie z linku ode mnie to nie jest ściema, kto chce niech "zainwestuje"😂 te 4 zł i się przekona:

4,13
80% zniżki
Najniższa cena w ciągu 30 dni przed obniżką cen. 20,13zł 
Cena z VAT
Darmowa dostawa 
O1CN01CWU3qh1RzOz3tnAET_!!6000000002182-2-tps-48-48.png 9-dniowa dostawa  do  Kwi 30 - Maj 02 
i kupon 4,44zł za opóźnioną dostawę

A jak dostawa się opóźni to dostaniesz jeszcze $1 rekompensaty😄😂. Ja dwukrotnie dostałem przy okazji różnych innych zakupów (zwykłych również obowiązuje), serio🤓.

To oczywiste, że "przedsiębiorcy" z Allegro są pośrednikami, to naturalne prawo handlu. Ktoś produkuje, ktoś inny sprzedaje. Bulwersujące są tylko te horrendalne narzuty.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Klerk Ależ kolego to co napisałeś to nie jest żadna ściema, kto choć raz kupował na Ali ten dobrze wie, tym biją nas Azjaci mają łeb do interesòw i marketingu. Co do sprzedaży na Allegro też tak jest ale nie mam na myśli ofert z Chin. To jest wyszczegòlnione i są od tego filtry by usuwać takie oferty. Zaznaczam wysyłka z Polski, co wiadomo nie kończy temat bo przecież u nas są magazyny ktöre dzialają lokalnie, szybka przesyłka, niskie ceny ale nie ma w tych magazynach wszystkiego co chodzi człowiekowi po głowie, to ograniczona oferta. Chińczyk sprzedajacy na Allegro zaznacza wysyłka z Chin ok.12-21 dni, niska cena, poròwnywalna z Ali. To pośrednicy ale mamy naszych miejscowych sprzedawcòw ktòrzy handluja przez Allegro, kupują u Chinoli i sprzedają jako ich towar ściągnięty indywidualnie. To nasi użytkownicy Allegro nie pośrednicy. Są filtry ktòre eliminują te oferty z Chin, wyświetlają oferty naszych, miejscowych sprzedawcòw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czytałem te swoje wypociny(dosłownie) dotyczące zakupu na Allegro. Wyjątkowo pisałem z telefonu a to dla mnie katorga. Uporządkuje te ostatnie informacje związane z ofertami na Allegro. Zacznijmy od tego że mamy oficjalną stronę Allegro i aplikacje na smartfony, to dwa różne światy, aplikacje są tworzone przez tzw.firmy trzecie dla wybranych podmiotów. Niby podobne ale różnią się szczegółami, ponadto strona wyświetlana na dużych monitorach jest bardziej czytelna, widać od razu wszystkie szczegóły związane nie tyle z samą ofertą ale też samym sprzedającym. Na stronie Allegro od razu widać kto sprzedaję dany towar, drobnym druczkiem jest wyszczególnione że sprzedawca wysyła z Chin, jest pokazane ile trwa przesyłka i rzecz jasna można kapnąć się po samym loginie, nicku kto sprzedaje. Część towarów jest wysyłana z tzw. Magazynów Allegro, chińscy sprzedawcy ale towar jest już na terenie Polski w magazynach w Warszawie, Szczecinie, Gdańsku, przesyłki realizowane przeważnie już na drugi dzień od chwili zakupu. I na koniec nasi handlarze, tu wszystko po staremu, nie ważne czy to jakaś prywatna firma, osoby prywatne, drobni handlarze. To wszystko widać od razu na stronie Allegro, na stronie Allegro można sobie ograniczać wyświetlanie ofert stosując filtry wyszukiwania, odrzucać oferty wysyłane z Chin. Aplikacja mobilna nie jest tak wygodna w zarządzaniu tym wszystkim i tak czytelna. Nawet wyniki wyszukiwania danego towaru różnią się, są inne na stronie Allegro, inne na aplikacji. Jeżeli ktoś pyta o polskich sprzedawców, wysyłają z Polski to takie im przekazuję propozycję(linki), nie pośredników, nie z magazynów tylko od naszych, miejscowych sprzedawców, sprzedających za pośrednictwem Allegro. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak nie dołączę do użytkowników Kaweco Al Sport🤔

Dnia 18.04.2024 o 20:24, Stalówkowy_Potworek napisał:

..Jak tak patrzę, to się miotam między Jinhao a odkładaniem na Kaweco Al Sporta...

Małe, wytrzymałe pióro już mam:

Sa08ce51481bc45a5b1c72323185d925an.jpg_6

..które im więcej się zniszczy i spatynuje na wyprawach rowerowych, tym lepiej, tu pozdrowienia dla @Marcinr 😃

Pióro codzienne do plecaka i na podróże - kaweco bronze sport vs lamy studio brown

Teraz zbieram na nowszy, bezpieczniejszy kask rowerowy💪🚴, a w tej kwocie to jeszcze na koszulkę starczy😄

7150c60f-a95b-49b9-ac55-d9ccdb6f89ae_i-m

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, moogoom napisał:

Pisałem już o tym na samym początku...  🙂

No tak... Jakoś mi się zakodowało, że mówimy o plastikowej wersji KS... Ale racja. (To był ciężki tydzień, przepraszam za opóźniony zapłon :) )

4 minuty temu, Klerk napisał:

Teraz zbieram na nowszy, bezpieczniejszy kask rowerowy💪🚴, a w tej kwocie to jeszcze na koszulkę starczy😄

Bezpieczeństwo przede wszystkim. :) Są rzeczy ważne i WAŻNE... Powodzenia w zbieraniu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...