Skocz do zawartości

Stary flexujący Pelikan


Polecane posty

Witam wszystkich serdecznie, poszukuję pióra, które będzie flexować. Ogólnie im większy flex - tym lepiej. Dodatkowo zależy mi, żeby był to: Pelikan, vintage, ze złotą stalówką, całkowicie sprawny technicznie. Wstępnie myślę, że wszystkie te kryteria spełnia Pelikan 140, ale chętnie poczytam o innych alternatywach. Mój budżet to max 400 zł. Aspekty estetyczne są dla mnie najmniej interesujące, więc kolor i wykończenie pióra może być dowolne, tak samo jak jego stan wizualny; jestem w stanie kupić pióro, porysowane, ze zdartymi złoceniami itd., najważniejsze, aby było w pełni sprawne technicznie. Szukałem na popularnych portalach aukcyjnych, ale nie mogę nic znaleźć w moim budżecie. Proszę Was o pomoc w wyborze pióra, a może ktoś z Was, albo znajomy znajomego, ma właśnie takie pióro jakiego szukam i będzie chciał je sprzedać. Nie jestem kolekcjonerem, nie zwracam uwagi na np. wyjątkowy kolor, albo unikalny pierścień, który pojawił się tylko w jakimś limitowanym modelu. Szukam jak najtańszego narzędzia, które będzie spełniać powyższe kryteria.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też nie mam - korzystam z konta żony ;)

Największe szanse moim zdaniem właśnie na tej grupie, do której link podałem - dużo członków, duży ruch.

Można też, jak proponował Zami, u p. Przemka Dudka, na szczęście oprócz strony FB ma też tradycyjną: https://www.penrepairshop.com/. Najlepiej będzie, jak do niego zadzwonisz, a nie napiszesz (numer telefonu znajdziesz na stronie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tom_ek napisał:

Radziłbym szukać Watermana lub Swana, choć przy tej kwocie będzie trudno. Ale może jakiś sfatygowany się trafi. I jednak nie tutaj, a na tej grupie facebookowej, o której wcześniej pisałem, największe szanse.

A jakie konkretnie modele szukać?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez znaczenia, ważne, żeby stalówka była fleksująca, a Watermany i Swany z tego okresu, niezależnie od modelu, miały je często i miały je bardzo dobre. Więc co do modelu - to już rzecz gustu i tego, jakie pióra są dla ciebie wygodne.

Może być jeszcze Wahl Eversharp (równie dobre fleksy), ale nie wiem, czy za 400 zł uda się coś znaleźć.

Edytowano przez tom_ek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję, za wszystkie rady. Odpowiedni post na Facebooku już napisałem. Nie ma dla mnie znaczenia, ich rozmiar. Najważniejsze, żeby mieściły się w budżecie. Nie mam jeszcze wyrobionych preferencji, co do chwytu pióra, dlatego myślę, że jakie kupię, to do takiego dłoń się przyzwyczai. Jeżeli macie jakieś propozycje, co do konkretnych modeli na jakie powinienem zwrócić uwagę, to chętnie o nich poczytam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wszystkim dziękuję za udzelone odpowiedzi i rady:)  Dzięki temu forum odezwała się do mnie osoba z propozycją Pelikana 140, czyli mojego początkowego planu. Ze zdjęć wynika, że solidnie flexuje. Gdy będę je już miał, postaram się wstawić tu jego fotki i próbkę pisma. Jeszcze raz wszystkim dziękuję i pozdrawiam.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...