Skocz do zawartości

Jinhao 450 + zebra


Gość

Polecane posty

Czy warto zarzucić wędkę i nabyć to pióro (zdjęcie pod tekstem)?
Pytam - czy taka hybryda nadąża z podawaniem atramentu na stalówkę?
Czy stalówka "zebra" nie skoroduje? Bo z tego co czytałem, jest raczej
"maczankową" stalówką, a tu Chińczyk ją wsadził do J-450. I na koniec, może
są jakieś inne, ciekawe oferty stalówek fleksujacych w rozsądnej cenie (<= ~ 30 zł)?
Chodzi mi o pióro wieczne (nie maczankę). Tylko proszę nie proponować
Conklina, Noodler'sa i Kanwrite. Mam okropne doświadczenia z tymi resorami :)
1zEF01Oh.png

Edytowano przez bosman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie X450+ZebraG😭😡. Ja też od tego zaczynałem🥴, dobrze że udało mi się w porę wyrwać, tak - wyrwać(!), bo inaczej nie wyjdzie, tą ZebraG zanim zupełnie nie zardzewiała. Napisałem do Aliexpress skargę i wiecie co? Przysłali mi nową, lepszą ZebraG! Jednak jakieś zasady respektują. Sama stalówka Zebra jest naprawdę dobra, ale już nigdy nie włożę jej do pióra, używam do testowania atramentów. Mógłbym ćwiczyć kaligrafię, ale "wysmerfowałem" sobie kilka piór flex😉. @bosman jesteś nowym pióromaniakiem, a więc cofnij się do starszych postów, na przykład z moim nickiem, dużo się na ten temat mówiło.

Jeśli zależy Ci przede wszystkim na ćwiczeniach a nie piórze flex, to do ZebryG dopnij taką sprężynkę aby trzymała więcej atramentu albo tuszu kreślarskiego. 

Edytowano przez Klerk
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był złośliwy to poleciłbym Pilota 74 ze stalówką M.
Ale nie jestem, więc tylko napiszę że to czego szukasz nie istnieje. Dodaj jedno zero i możesz szukać w vintage. Dodaj drugie, to złapie się np. współczesna Magna Carta Mag 600.

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rittel napisał:

Gdybym był złośliwy to poleciłbym Pilota 74 ze stalówką M.
Ale nie jestem, więc tylko napiszę że to czego szukasz nie istnieje. Dodaj jedno zero i możesz szukać w vintage. Dodaj drugie, to złapie się np. współczesna Magna Carta Mag 600.

To jakaś totalne nieporozumienie, żeby wywalić  ~ $350.00  kawałek sprężystej stalówki. Już wolałbym zeszlifować jak mnich benedyktyński powierzchnię stalówki Kanwrite, żeby zdjąć z niej te kilka mikronów niż wywalić tyle kasy za to pióro. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wydasz pieniądze na jakiegoś flexa, to spróbuj, czy zwykły stub nie spełniłby Twoich oczekiwań w wystarczającym stopniu.

To nie jest takie proste, zgrać stalówkę ze spływakiem tak, żeby spływ atramentu był jednocześnie albo bardzo duży albo bardzo mały, do tego, żeby pióro nie lało, nie stawiało kleksów, nie przerywało pod większym naciskiem...

Za średnie pieniądze przeważnie będzie coś, co udaje flexa - z F pogrubisz kreskę do M+, najwyżej B. A wydasz większe pieniądze, to też nie wiesz, czy spełni Twoje oczekiwania, albo nie uznasz, że naprawdę ładne pisanie z flexowaniem wymaga długiego treningu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...