Skocz do zawartości

Podrabiają pelikany M800


Polecane posty

Cześć. Ostatnio pisałem że Pelikanów nikt nie podrabia. Moje niedopatrzenie, podrabiają Pelikany i piszę to mając na myśli "podróbki" a nie coś co wygląda bardzo podobnie, ma własną nazwę. Podróbka wg.definicji to towar który wygląda jak oryginał, nosi taką samą nazwę, na produkcie widnieją takie same logotypy jak na oryginale, produkt sprzedawany jest jako produkt oryginalny, to jest podróbka. Wystarczy zrobić coś niemal identycznego, nadać inną nazwę i to już nie jest podróbka. To tyle gwoli ścisłości.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle mnie nie dziwi. Na popularnym serwisie z dalekiego wschodu bez problemu dostaniemy wizualnie dobrze wyglądające Grand Seiko, Frederique Constant itp. zegarki za kilka % ceny oryginału. Niewprawione oko nie pozna się, że ma się do czynienia z podróbką. Nie bez zaglądania do środka. 

Tyle, że tu mamy do czynienia z piórem typu 'homage', a nie podróbką w ścisłym tego słowa znaczeniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał NimnuL mamy dzisiaj modę na "hołdowanie" wszystkiemu, określenie "homage" stało się bardzo popularne nie wspominając o gwarze typu "homar, homary" itp. To taka uczciwa forma podrabiania(bardziej wzornictwa niż samego przedmiotu) dla zaspokojenia duszy wszystkim którym to przeszkadza ;) Oczywiście żart ale nie wiele trzeba by zerwać tą kłującą w oczy nalepę pt."podróbka". Podróbki jako takie są i będą, nic tego nie zmieni nawet ""stawianie pod murem"". Ludzie chcą mieć to na co mogą sobie pozwolić bogaci, wcześniej mogli tylko o tym pomarzyć w skrajnych przypadkach pozyskać w wiadomy sposób... Dzisiaj jest wybór i każdy ma w zasięgu to o czym marzy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...