Skocz do zawartości

Z 2 niebieskich pilota jaki wybrac?


filifionka

Polecane posty

Ama-iro czy kon-peki?

Niebieski odcien rzecz gustu, ale czy ktorys moze sprawiac klopoty? Po kupieniu pelikana mam na 1 tloczek sheaffera i 1 atrament. Opcjonalnie moge w tym roku pominac pilota i zlapac edelstein topaz, ale jakos nie mam do niego przekonania. Licze na promocje 20% w krakowskim sklepie na koniec roku. Gdyby przez kryzys jej nie bylo, zaszaleje 1 tloczek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ama-iro wygląda na bardzo jasny, nie moja bajka, nie miałem. Za to Topaz i kon-peki wypisałem po kilka butelek. Żaden nie sprawiał problemów. To bardzo podobne atramenty, kon-peki jest odrobinę ciemniejszy od Topaza. To jest ta odrobina, która zmienia atrament "for fun" na taki całkiem już użytkowy. Kon-peki zdecydowanie bardziej do mnie przemawia, Topaz hm... się znudził. 

Może oglądałaś, ale podeślę:

Ama-iro:

Kon-peki

Topaz:

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, może Topaz przy szerszej stalówce ze słabszym przepływem by podpasował pod taki żywy turkusik. Ale on z czasem ciemnieje (nawet znacznie), jak posiedzi w piórze. A kon-peki to z miejsca ma już taką ciemniejszą nutkę w sobie i w zasadzie to taki przyjemny niebieski. @filifionka miałaś już kiedyś Topaz?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zami napisał:

Jeśli masz gdzie wypróbować Baltimore Canyon Noodler`sa, to naprawdę polecam. I ze względu na ciekawy odcień i ze względu na warunki fizyczne.

 

Chyba nie ma w Krakowie. Moge zamowic, ale biorac pod uwage ostatnie dni przed Swietami i masy paczek w drodze, do polowy stycznia nie dojdzie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, zami napisał:

Jeśli chcesz, to na wolniejszym czasie mogę wysłać Ci próbki. Chyba troszkę Topaza też powinienem mieć.

To bardzo mila propozycja, ale zdecydowanie nie moge sie zgodzic. To by bylo ciezkie naduzycie i odpada. Ktos ma dobre serce i lata za moimi probkami, bez sensu!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, filifionka napisał:

Ama-iro czy kon-peki?

Niebieski odcien rzecz gustu, ale czy ktorys moze sprawiac klopoty? Po kupieniu pelikana mam na 1 tloczek sheaffera i 1 atrament. Opcjonalnie moge w tym roku pominac pilota i zlapac edelstein topaz, ale jakos nie mam do niego przekonania. Licze na promocje 20% w krakowskim sklepie na koniec roku. Gdyby przez kryzys jej nie bylo, zaszaleje 1 tloczek.

Mam ama-iro. Turkus dosyć milusio cieniuje w EF. Ale tak jak mówi Rittel. Drogie one...

Tu ktoś dał dwa na jednej kartce: https://www.reddit.com/r/fountainpens/comments/hvhins/doodle_konpeki_vs_amairo/

 

 

Edytowano przez teodozjan
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...