Skocz do zawartości

Naboje Parkera do Lamy


Gość

Polecane posty

Nie dam sobie ręki uciąć, ale mogą być odrobinę za luźne. Robiłem przejście w drugą stronę, czyli konwerter Lamy do pióra Parker (Duofold) i jest ciasno ale ok. Otwór w konwerterze Lamy jest ułamek milimetra węższy, niż w konwerterze Parker. 

No i teraz też sprawdziłem, konwerter Parker wsadzony do Lamy Safari i jest za luźno, trzyma się, ale słabo. Drobny wstrząs i będzie kałuża. Moim zdaniem to nie będzie prawidłowo współpracować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, zmija napisał:

Nie dam sobie ręki uciąć, ale mogą być odrobinę za luźne. Robiłem przejście w drugą stronę, czyli konwerter Lamy do pióra Parker (Duofold) i jest ciasno ale ok. Otwór w konwerterze Lamy jest ułamek milimetra węższy, niż w konwerterze Parker. 

No i teraz też sprawdziłem, konwerter Parker wsadzony do Lamy Safari i jest za luźno, trzyma się, ale słabo. Drobny wstrząs i będzie kałuża. Moim zdaniem to nie będzie prawidłowo współpracować.

Bardzo dziękuję Kolego. O to mi chodziło. Zatem nie będę "uszczęśliwiać" znajomej, bo może być kłopot. Zdrówka 🍻

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, zmija napisał:

No i teraz też sprawdziłem, konwerter Parker wsadzony do Lamy Safari i jest za luźno, trzyma się, ale słabo. Drobny wstrząs i będzie kałuża. Moim zdaniem to nie będzie prawidłowo współpracować.

Nabój trzyma się lepiej - przy czym to bardziej zasługa korpusu niż sekcji. Ma na końcu wypustki, które współpracują ze zwężeniem naboju Lamy i go dopychają. Długi Parker ma węższą końcówkę, wpycha się do środka i się klinuje. Ten konkretny nabój w sekcji Lamy trzyma się przyzwoicie, więc może to będzie szczelne. Wydaje mi się że jednego Parkera tak wypisałem ALstarem, ale głowy nie dam.

INFUrzt.jpg

lFrwyaM.jpg

Edytowano przez Rittel
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

55 minut temu, Rittel napisał:

...Długi Parker ma węższą końcówkę, wpycha się do środka i się klinuje. Ten konkretny nabój w sekcji Lamy trzyma się przyzwoicie, więc może to będzie szczelne....

To na pewno będzie szczelne, siedzi jak zamurowany.  A swoją drogą tylu jest miłośników Lamy i nikt(?) ten, tego,...??

1 godzinę temu, bosman napisał:

...Zatem nie będę "uszczęśliwiać" znajomej, bo może być kłopot...

Chłopie, co Ty !!!??    Lepszej okazji nie znajdziesz!  Jak fajna Dziewucha to da się zaprosić na kawę, a jak się poplami to jeszcze lepiej, będzie mnóstwo tłumaczenia, kolejnych przeprosin, etc.  Nie będziesz musiał czekać, aż Cię staranuje na nartach w celu.....😍🥰 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...