Skocz do zawartości

wybór pióra


Polecane posty

Ja przerabiałem Legacy II, kilka egzemplarzy, z stalówką inlaid. Niesamowicie mi się podobają te pióra, ale... w jednej miałem galopujący "ink starvation" (po paru zdaniach robiło się sucho), a w innym z kolei lało jak ze szlaucha. Chętnie bym przygarnął, ale...ja piór używam, więc poprzednie doświadczenia skutecznie mnie zniechęcają do inlaidów Sheaffera. Co zabawne, Kolega ma i Legacy i Valora, które piszą idealnie. Nie mam pojęcia, od czego to zależy...

Miałem natomiast identyczne Carene i tam żadne problemy nie występowały. Pióro piękne, ale sztywność inlaida i jakiś taki, nie wiem, sweet spot stalówki mi nie do końca leżały. Pióra z takimi stalkami są dosyć specyficzne w użytkowaniu i trzeba to mieć na uwadze przy zakupie, bo tanie też nie są.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

@moogoom być tradycjonalistą, cóż to znaczy?  Gdzie przetrwała tradycja tych lat? Toż to cała epoka... przeminęła, a Sheaffer:

SheafferImperial1961Ad.jpg

..jest starszy od:

cx_62.png?itok=_myNP6Gi

cx_30.png?itok=YFBNKMcr

 

..ale całe szczęście nadal produkowany, nadal do kupienia.  Czy może się nie podobać?,.. hhum🤔  Tu zgodnie z zasadą: kochaj albo rzuć!  Szczególnie dotyczy to tej gabloty😉😀.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahaha  :-) Fajne porównanie.... gratuluję pomysłowości 🙂

Ale.... u mnie? --->  zdecydowanie rzuć....

 

Samochód też super i się podoba, bo...  nie mój.... nigdy mi się ta gablota nie podobała, bo nie podobają mi się samochody z zakrytymi kołami...

Popatrzeć? z miłą chęcią ale kupić.... oj to już nie 😉

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...