Jump to content

Pen Show Poland 2023


Ann_gd

Recommended Posts

Atrament 2023 roku, mój ulubiony OxBlood jest kosmiczny??

Pillars-of-Creation-Webb-w-1.jpg

... zaraz, zaraz,   koci !!!? 

Pillars_of_Creation_webb_cat-w-1.jpg

Tak, czy inaczej, wysmerfuję sobie najnowszą edycję, bo poprzednia się kończy, a każda, rozumiecie😉, limitowana. Koci, to jakoś nie współgra, bo ulubieńcem Rodziny jest:

depositphotos_1217304-stock-photo-samoye

Ale jak skombinować biały atrament🤔🤗?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Wczoraj zawitałem na wystawę i zauważyłem większy ruch niż w zeszłym roku. Pojawili się kolekcjonerzy z Włoch, sprzedawcy z Węgier. Niektórzy nasi sprzedający oferowali nawet upusty na zakupy, co w porównaniu z poprzednią edycją było miłym gestem. Również organizatorzy zaskoczyli ceną biletu, ale tylko do momentu wręczania prezentów w postaci kalendarzy na ten rok firmy Mo..kine. Bardzo przyjemny prezent, za co kłaniam się w pas organizatorom.

Dużo osób korzystało z warsztatów, a atmosfera była wspaniała.

Teraz może trochę ponarzekam - primo: przy takiej ilości osób zaduch był potężny przez co ciężko było oddychać, secundo: tak jak i w zeszłym roku - brak sensownego oświetlenia. Tam jest po prostu ciemno! W zeszłym roku też pogoda nie rozpieszczała i też było ciemno. To jest fatalne, bo jak oglądać w pełnej krasie pióra i atramenty gdzie ledwie co widać? Przecież przy stoiskach można na statywach umieścić naświetlacze ledowe i od razu będzie piękniej (może jakiś deal z branżą foto, bezpłatna reklama za wypożyczenie statywów i lamp?)

Pomimo tego wszystkiego wróciliśmy do domu zadowoleni i ze lżejszymi portfelami. Święta będą mniej okazałe, ale dzięki Pen Show Poland bardzo kolorowe!

Link to comment
Share on other sites

Ok, najciemniejsze, ale które?

Czerń?  Głęboki (kosmiczny) błękit?  Ciemny brąz (umbra)?  A może wcale nie jest taki ciemny, tylko na niedoświetlonej sali wszystko ciemne? 

 @firewalldzięki za szybką, zaiste dziennikarską recenzję👌😀

Link to comment
Share on other sites

Kreska z pióra idzie od granatu w stronę czerni

Rozmazanie daje maz taki od góry do środka tego plakatu.Z lekkim odcieniem szarości. Na razie jeszcze nie rozpakowałem swojego słoiczka i nie próbowałem. Będzie trzeba znaleźć trochę czasu, ale do świąt nie wyrobię się, a przecież trzeba będzie nacieszyć się nowym nabytkiem. Tym bardziej, że pojawiły się i nowe nabytki i nowe próbki.

336243632_569320885151842_85671067743836

Link to comment
Share on other sites

Zainspirowany kosmicznym🌠🌌🌟💫 atramentem Liquid Words 2023 postanowiłem taki niebiański-niebieski zrobić, bo ostatnio królował Oxblood, trochę już mi się opatrzył. Jak wypadło, zobaczcie sami, rzeczywiście jest taki ciemny, a foto dodatkowo skradło nieliczne niebieskie akcenty.  Po pewnym czasie niebiesko-granatowy przeszedł raczej do kosmicznej głębokiej czerni, a to dlatego że, inkaust dojrzewa na papierze i przebił kolory💪. Następnym razem będę musiał to uwzględnić👌😀.

IMG-20230402-181218.jpg

Jak widzicie, to trwała mikstura, woda niewiele może jej zaszkodzić, ale się szczególnie nie dziwcie, co najmniej 80% inkaustu:

Robimy inkaust - średniowieczny atrament.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...