Skocz do zawartości

Stalówka F do pióra Pilot MR


Polecane posty

Kupiłem sobie Pilota MR z jedyną dostępną stalówką M. Jest to dość mokra stalówka. Chciałbym dokupić sobie i przetestować F-kę. Czy ktoś się orientuje czy i gdzie można dokupić F-kę?

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież japońskie M, które zresztą kupiłeś to odpowiednik europejskiego F. A "mokra" stalówka nie ma wiele wspólnego z rozmiarem ziarna. O "mokrości" decyduje kilka czynników. Rodzaj atramentu, szczelina spływaka, szczelność ujścia konwertera / naboju.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Mike napisał:

Do pióra założyłem konwerter Jinhao, pasował idealnie…Możliwe, że ten konwerter jest przyczyną,, mokrości”?

Tak. Wyjmij i obejrzyj dokładnie wpust. Najlepiej przez lupkę. Prawdopodobnie mikro pęknięcie. Łapie powietrze i podaje nadmiar atramentu. :(

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, nilfein napisał:

Piloty MR mają coś do konwerterów...moje regularnie masakrowały Pelikana/Schmidta/chińskie. O dziwo przy nabojach problem nie występował.

Potwierdzam, tak jest. Nadwymiarowy króciec Pilota rozwala wpusty konwerterów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Objawienie z tymi konwerterami. Dobre kilka miesięcy temu rzuciłam do szuflady mojego Metropolitana, bo pisał bardzo mokro, zupełnie nie powiązałam tego z przejściem na konwertery, z różnymi pisał równie mokro. Wrzuciłam dzisiaj nabój i jak ręką odjął. 😅 Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kiedyś były Piloty MR w wersji ze stalówką F (taką z "F" na stalówce), ale się zmyły. Nie wiem czym to było podyktowane, ale na Europę były tylko eM-ki udające F. W Azji i Ameryce normalnie można było je dostać w dowolnej ilości nie robiąc przeszczepów i innych fikołków.  Jedyna opcja na F to:

Ww. pióra mają tą samą stalówkę co MR.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...