Jump to content

Notatnik Xiaomi A5


Ann_gd

Recommended Posts

#polecajka ale pod pewnymi warunkami ;)

notes A5, Xiaomi, o taki jak w tej aukcji:

https://archiwum.allegro.pl/oferta/notatnik-zeszyt-dziennik-a5-xiaomi-linia-80g-64s-i9540055094.html (nie mam powiązań ze sprzedawcą, to tylko przykład)

Zbieram się do tego opisu (bo czy to recenzja, to mam wątpliwości...) już chyba od roku, czy dłużej. Zawsze mało atramentów, kolorów... na spotkaniach podbierałam, co kto miał ciekawego, nawet po to, aby jeden kolor danego atramentu przedstawić w różnych piórach. Skupiłam się na wysychaniu, przebijaniu i strzępieniu. Wychodzi na to, że papier tu zastosowany jest całkiem piórolubny, podbija to, co kolor ma w sobie najładniejszego, strzępienie niemal niezauważalne, przebijanie czasem, gdzieniegdzie, raczej znikome. Tylko ten czas schnięcia... matko kochana, bibularz albo suszarka czy inny wiatraczek koniecznie! :D atrament musi odparować, nie wchłonie się. Czy to dobrze, czy źle... do szybkich notatek i prędkiego zamykania - no to raczej nie. Na plus za to górny margines z "kalendarzem", można sobie zakreślać potrzebne daty. Fajne :) 

Znacie może ten notatnik? jakieś wrażenia, spostrzeżenia :)

hobCQWy.jpg

zaLCB04.jpg

xesNBX2.jpg

jx9B75k.jpg

vlQlTxL.jpg

qLZjbVo.jpg

8Ye1cUq.jpg

DqDEIvY.jpgHw51RHk.jpg

wYuSA6Z.jpg

W6yemZr.jpg

SdoZDDS.jpg

uF2be6P.jpg

kauqGiF.jpg

POcReid.jpg

jMTg6tj.jpg

2PzjMLF.jpg

u0b9bUO.jpg

OovZ3bk.jpg

sP6UIU4.jpg

P42TfEc.jpg

1ps9IkD.jpg

F5HEyje.jpg

cRbZUi4.jpg

KfOy05F.jpg

CFfm2JN.jpg

S0R6cw2.jpg

HvSPVkZ.jpg

AcLtUKD.jpg

4Xca8Ge.jpg

auwjNnF.jpg

GmTAxTi.jpg

LvArSMe.jpg

W7HnmqB.jpg

XoMgzbt.jpg

Q2f56Ws.jpg

sK9zqEz.jpg

SZ5xL6d.jpg

E2iTQHS.jpg

 

 

 

 

Edited by Ann_gd
Link to comment
Share on other sites

Znam, używam, już tu polecałem. Ale wrażenia trochę odmienne: nie zauważyłem żadnego strzępienia, atrament schnie szybciej i lepiej niż na Rhodiach i Clairefountane'ach, nieco (ale tylko nieznacznie) przygasza nasycenie i cieniowanie (bo - moim zdaniem - lepiej chłonie atrament), przebijanie lekkie jest, bo papier stosunkowo cienki, ale że zazwyczaj piszę na jednej stronie, to mi to nie przeszkadza. Zapisałem już dwa zeszyty. Podoba mi się w nich mniejsza liniatura, która odpowiada mojemu drobnemu pismu - kratka 4 mm, linia 8 mm. Niestety już chyba niedostępny, na szczęście zrobiłem sobie spory zapas.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Notatnika nie znam, ale parametry zdaje się mieć zbliżone do Tomoe River z Hobonichi. Na nich też atrament dłużej schnie, pod stalówką wydaje się miękki (to chyba kwestia gramatury 52 gsm), a liniatura to 4 mm max. @tom_ek - może to Hobonichi będzie dla Ciebie rozwiązaniem?

Link to comment
Share on other sites

Ja używam jako dziennik. Jeden wystarcza na 4 miesiące pisania dzień w dzień, na kilku stronach czasem. Hobonichi mają 288 stron, ale przy tej gramaturze są cieńsze od jakiegokolwiek 96 kartkowego zeszytu. Cena spora, ale do przeżycia. Escribo ma spory zapas.

Link to comment
Share on other sites

Ech, skusiłeś, Hobonichi zamówiony, bo kartek jednak więcej, niż w "zwykłym" zeszycie, a zapas w Escribo jednak nieduży (4 sztuki wczoraj były). A miałem niczego już więcej okołopiórowego w tym miesiącu nie kupować, bo nazamawiałem atramentów jak głupi...
 

Link to comment
Share on other sites

12 godzin temu, Klerk napisał:

@Ann_gd prezentuje:

 ....zielony nabój....

HvSPVkZ.jpg

Takie zielenie to i ja lubię: od błękitu, przez szaro-granatowe, do czerwonego, wszak zieleń to najbogatszy kolor w przyrodzie. Czy tutaj to zasługa papieru?

Zasługa dość soczystej stalówki i leżakowania naboju, zestaw sheaffera do kaligrafii,  według słów właściciela, został napoczęty i zostawiony sam sobie. Papier faktycznie trochę pomaga. Postaram się kupić te zielone naboje i zobaczyć przy codziennym pisaniu na zwykłym papierze ksero, czy też jest taki szał:)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

@Ann_gd - porównałem Xiaomi z Hobonichi. Krótko, Hobonichi: ma cieńsze kartki, pod ręką gładsze i mam wrażenie, że pod stalówką też (co nie każdemu się podoba). Kratka ciut mniejsza nawet niż w Xiaomi. Wysychanie - stosunkowo długie, ale krótsze niż na Xiaomi (i przyznaję Ci rację, jednak długo na nim atrament schnie). Mam też wrażenie, że atrament mniej wnika w kartkę, przez co łatwiej go po zaschnięciu rozmazać. Nie przebija, ale prześwituje mocniej niż Xiaomi. Zeszyt bezproblemowo otwiera się na płasko. Ogólnie fajny kajet, czy lepszy - nie wiem, trochę inny.

Na plus - pióro zostawia nieco cieńszą kreskę niż na Xiaomi.

Edited by tom_ek
Link to comment
Share on other sites

Teraz ten Xiaomi kosztuje już ponad 3 dyszki i nie wiem, czy to nadal fajna, niedroga opcja;) chcę dorwał do pracy coś z Interdruk, bo mi wystarczy jakość o oczko lepiej od makulaturowego papieru ksero. 

Ten Xiaomi nie jest zły tak sam w sobie, ale jak ma mi się wszystko mazać i schnąć długo, to jednak szukam dalej notatnika na przemiał.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...