Skocz do zawartości

Montblanc 146


Polecane posty

Cześć,

jestem zainteresowany zakupem pióra Montblanc 146.

Przeglądając oferty na różnych stronach, natrafiłem na taką wersję tego pióra (Unicef): https://kraff.pl/wieczne-piora-montblanc/6488-pioro-montblanc-146-legrand-unicef.html

Czy ono się czymś szczególnym różni (na plus / na minus) od np. 146 LeGrand?: https://kraff.pl/wieczne-piora-montblanc/626-pioro-montblanc-146-legrand.html

------

Dodatkowo mam pytanie, czy np. sklep wskazany powyżej jest ok? Macie jakieś doświadczenia? Ewentualnie w jakich miejscach kupujecie pióra Montblanc, aby mieć pewność że produkty są oryginalne, nowe itp. (poza naturalnie oficjalnym sklepem).

I ostatnie pytanie, czy w przedziale cenowym powyżej, są jakieś inne pióra Montblanc godne uwagi?

Z góry dzięki za pomoc!

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soneloes Trochę mam problem z prostą odpowiedzią na tak postawione pytanie, a mianowicie co oznacza "godne uwagi"? Każdy ma inne preferencje, styl pisania, wielkość dłoni. Jeden woli pióro większe, inny węższe, lżejsze, cięższe...tak można bez końca...

W mojej ocenie, jako użytkownika, seryjny MB to seryjny MB. Niezależnie od tego, czy kupi się model podstawowy, czy "Special Edition" (vide wspomniany przez Ciebie Unicef), wrażenia z pisania powinny być identyczne. LeGrand (146) to LeGrand. Różnice są kosmetyczne/wizualne i cenowe. Stalówki zasadniczo te same. System napełniania to tłok (chyba, że weźmiesz wersję Traveller, wtedy c/c). Diabeł tkwi tu raczej w wykończeniu i właśnie w cenie za poszczególne.

Zasadnicze różnice zaczynają się pomiędzy poszczególnymi seriami, czyli Meisterstuck/Boheme/Starwalker/Pix (fuj!). Tam występują różne stalówki i systemy napełniania, kształty sekcji, wreszcie gabaryty i wykończenia.

Osobnym tematem będą edycje limitowane (mi się osobiście podobała seria Meisterstuck na 90-lecie marki, w różowym złocie), wszystkie te serie Patron of Arts itp. Na upartego (i za odpowiednie pieniądze) można sobie nawet zamówić stalówkę bespoke czy wygrawerować inicjały. No jest trochę opcji ;)

Generalnie, z mojego doświadczenia wynika, że MB 146 to taki optymalny gabaryt do użytku codziennego dla faceta. Miałem jeszcze 149 (dla mnie o wiele za duże) i 145 (zdecydowanie za małe i za wąskie). Reszta to już kwestia indywidualnych preferencji.

PS. Pisałeś kiedyś MB? Jeśli nie, to zanim wydasz kasę, to przetestuj w sklepie/butiku. Stalówki potrafią zaskoczyć, w szczególności jeśli jesteś przyzwyczajony do węższych i bardziej suchych. MB to raczej mokre pióro, a szlif ziarna powoduje, że linia F przypomina bardziej M w popularnych markach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...