Jump to content

Kolor atramentu Parker


kokoska133

Recommended Posts

Czy tylko ja zauważyłam to, czy może ktoś jeszcze. Kupiłam kiedyś naboje parkera do pióra. Kolor piękny, typowy granat, wpadający trochę w fiolet. Mówię, nie chce mi się bawić w naboje, kupię se atrament. Ale niestety, atrament w butelce ma zupełnie inny kolor, jakiś brudny niebieski, bo to nawet nie jest granat. Czy może ktoś wie, dlaczego  tak jest?Czy jest taki sam atrament co w nabojach, też w słoiczkach, tylko w jakich? 

Link to comment
Share on other sites

Parker ma aktualnie w ofercie 3 rodzaje niebieskiego: niebieski zmywalny (washable blue), niebieski (blue) i granatowy (blue-black). Prawdopodobnie naboje zawierały inny kolor niż butelka i stąd ta różnica. Poza tym, jeśli naboje długo leżą w magazynie lub sklepie to zawartość trochę odparowuje, co może mieć wpływ na intensywność barwy.

Link to comment
Share on other sites

Rzeczywiście jest różnica, ale nie jestem w stanie podać przyczyny. Być może naboje wykonuje kto inny, a Parer jedynie firmuje produkt.  Najbliższy temu z nabojów jest blue-black - granatowy. Natomiast na rynku jest tyle pięknych niebieskich/granatowych/blue-blacków (o ile można tak powiedzieć o atramencie "niebieskim"), że szkoda życia na szukanie atramentu z nabojów. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...