Skocz do zawartości

Sheaffer Taranis


Ann_gd

Polecane posty

"I dlaczego tak rzadko je widać?" - zapytał mnie ostatnio.
Sheaffer Taranis, bo o nim mowa. Moim zdaniem projekt dość, hmmm, krzykliwy, po zdjęciu skuwki ocieka złotem (czy tam chromem - zależnie od wersji kolorystycznej). Stalówka o niebo lepsza niż w nowym Iconie. Co o nich sądzicie, odpust czy piękno? 😃 mam je już wiele lat, bordowy został powierzony rękom mojej mamy, służył jej dzielnie w pracy. Zwróciłam jej tylko uwagę, żeby raczej nie zostawiała na klawiaturze, tylko chowała, bo w razie czego, to trochę zabuli 😉 Biały - NOS. Nie mam serca go zatankować. Ta biel jest aż ceramiczna.
Lubię.
BXUMbGv.jpg
 
5PAZuFK.jpg
 
awtCFtE.jpg
 
3ZHarYU.jpg
 
MIKvJYi.jpg
 
L4sMfpI.jpg
 
P9Qtpqs.jpg
 
rap8oAQ.jpg
 
8MmrLzi.jpg
 
fn6KmV2.jpg
 
 
 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne pióra, napiszę więcej i to co napiszę może wywołać konsternację, to najfajniejsze modele Hero vel Wing Sung. Syrius całkowicie już bredzi, pomyśli wielu, otóż nie. Sheaffer współpracował ładnych kilka lat z Chińczykami, oficjalnie a nie na zasadzie "a skopiujemy sobie Sheaffer'a". Głównie współpraca dotyczyła piór ze stalówkami typu Triumph. Ta współpraca działała w dwie strony i jej takim współczesnym pokłosiem jest m.in ten model Sheaffer. Przy okazji to wręcz książkowy przykład jak można doić klienta. Cudowny sposób na dodatkowy zarobek, "chcesz wymienić stalówkę, kup cała sekcję, innej opcji nie ma". W tym modelu stalówka to standardowe Hero, tak to samo Hero co w każdym pisadle Made in China ze stalówką typu "hooded nib". Na stalówkach widnieje charakterystyczne logo Hero. Gdy zdarzy się nieszczęście i pióro będzie próbowało wbić się w podłoże, oczywiście stalówką w dół, koszt wymiany tej stalówki to nie jak było kilka lat temu, nieco ponad 300zł a 20gr kupując stalówkę wiadomo gdzie lub 1zł za 5szt. Stalówki w tych piórach wymienia się w 10 min. Kupując pakiet stalówek Hero, proponuje przy okazji wrzucić do koszyka ściągacze do tych stalówek, koszt kolejne 20gr za szt.,lub 1zł za 5szt. Ściągacze te ułatwiają zdejmowanie tych stalówek od przodu. Tak się wymienia stalówki w tym modelu, ściąga od przodu. Gdy nie posiadamy tego ściągacza a stalówka do niczego nie nadaje się można użyć małych cążków. Tym sposobem można wymieniać stalówki w praktycznie każdym piórze gdzie użyto tych stalówek od Hero. Te same stalówki są w Jinhao począwszy od znanego 911 gdzie w ten sam sposób wymienia się stalówkę. W tym modelu stalówki były dość skrupulatnie dobierane, selekcjonowane choć trafiały się takie które często widziało się w tanich "chińczykach", krzywe nacięcie, jedna połówka ziarna większa od drugiej połówki itp. Kilka lat temu wymieniałem niemal seryjnie stalówki w tych piórach. Taka ciekawostka o tym fajnym piórze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten model nie jest już chyba produkowany, nie ma go w ofercie sklepów a pojedyncze sztuki na portalach aukcyjnych wystawiane są w trochę moim zdaniem nieracjonalnych cenach. Nie jest to złe pióro aczkolwiek estetyka sekcji jest dyskusyjna.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Markol napisał:

Ten model nie jest już chyba produkowany, nie ma go w ofercie sklepów a pojedyncze sztuki na portalach aukcyjnych wystawiane są w trochę moim zdaniem nieracjonalnych cenach. Nie jest to złe pióro aczkolwiek estetyka sekcji jest dyskusyjna.

 

nie jest, to prawda, zastąpił go ICON...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...