Jump to content

Luźna stalówka w Lamy Studio


PerlMonk
 Share

Recommended Posts

Dobry!

Kilka miesięcy temu kupiłem Lamy Studio ze stalówką F (założoną od nowości). Trzymała się normalnie nie licząc delikatnego przekrzywienia po jakimś czasie pisania (nie było to za bardzo widoczne). Jednak po paru razach zdjęcia i założenia, owa stalówka już tak się nie trzymała. Tak to zostawiłem i kupiłem ostatnio stalówkę 1,1 mm. Ta nowa też nie chciała się trzymać. Podczas pisania się luzowała na tyle, że pisanie było ciężkie.

Domyśliłem się, że można ścisnąć stalówkę, żeby jej "skrzydełka" były ciaśniejsze. Położyłem ją na blacie i docisnąłem płaskim przedmiotem. Efekt: stalówka się trzyma i piórko pisze jak należy, choć opór przy zdejmowaniu nie jest moim zdaniem duży. Czy to normalne, że nowe stalówki są luźne? Czy macie jakieś inne sposoby na dociskanie skrzydełek? Nie chciałbym kiedyś przycisnąć za bardzo.

Link to comment
Share on other sites

Nie powinny być luźne, nawet po wielokrotnym zdejmowaniu. Jeśli obie są luźne, to będzie jakaś wada spływaka lub uszkodzenie spływaka przy zakładaniu stalówki. Proponuję znaleźć spływak na wymianę, ale nie chiński zamiennik z aliexpress, bo ten będzie luźniejszy. Moje siedzą na tyle mocno, że czasem muszę się namęczyć ze zdejmowaniem. Mam w tej chwili trzy lamy nexx, trzy studio (w tym jedno ze złotą stalówką), pięć safari, jedno ST, garść różnych stalówek a wcześniej miałem jeszcze inne egzemplarze z takimi stalówkami i nigdy mi się żadna stalówka nie poluzowała.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...