Skocz do zawartości

Otto Hutt - poszukuję informacji


Polecane posty

Zainteresowały mnie pióra Otto Hutt i trochę próbowałem szperać w sieci w poszukiwaniu informacji.
O współcześnie produkowanych piórach znalazłem dość dużo i wygląda to nawet zachęcająco. Niestety o samej firmie i jej historii wiadomo w sieci niewiele. Praktycznie wszędzie są powielane informacje, które firma sama o sobie podaje, i które powstały tak naprawdę dopiero w momencie wskrzeszenia marki w 2016 r. lub niewiele wcześniej. 
Firma bardzo podkreśla założenie w 1920 roku i sugeruje ciągłość swojej historii, z wyjątkiem okresu od 1995 roku, gdy istniała ale nie pod własną nazwą. Według dostępnych informacji obecna nazwa "Otto Hutt" funkcjonowała od roku 1965, ale nie udało mi się znaleźć informacji o produktach starszych niż oferowane obecnie. Wydaje mi się to dziwne w przypadku firmy szczycącej się stuletnią tradycją. Coś z lat 1920-1995 powinno się w sieci znaleźć, nawet jeśli to bardzo lokalna lub niszowa produkcja. Po pierwszym roku w firmie pracowało 20 osób, później więcej. Gdzie są ich produkty? Dlaczego nikt o nich niczego nie napisał? Dlaczego nie ma ich na aukcjach? Gdziekolwiek? 
Nazwa funkcjonowała aż do przejęcia firmy w 1995. Próbowałem znaleźć cokolwiek powiązanego z Otto Hutt pod nazwami firm, do których zakłady należały przed przywróceniem oryginalnej nazwy - Etra Weber GmbH od 1995 i Robert E. Huber GmbH od 2006.

Jak dla mnie, wygląda to tak, jakby marka "Otto Hutt" w obecnej postaci powstała bardzo niedawno, a nazwa posłużyła jako fundament do umocowania się odpowiednio w świadomości klientów jako firma, która ma długą historię i odpowiednie osadzenie geograficzne. Modele piór też zdaje się powstały na potrzeby ponownego ustanowienia marki.
Wizerunek niby w porządku, jest tam jakby luksusowo, ale za tą fasadą nic wcześniejszego nie widzę. Wizerunek firmy z długą historią jest tworzony głównie przez braki informacyjne i niedopowiedzenia, więc nie można wprost zarzucić, że jest fałszywy. Bardziej bym nazwał go niespójnym do tego stopnia, że włącza we mnie obronne mechanizmy antymarketingowe. Trochę mi takie kombinowanie burzy zaufanie do marki i przez to waham się z zakupem. 

Dajcie proszę jakiekolwiek informacje albo punkty zaczepienia do dalszych poszukiwań. Szczególnie jeśli znacie jakieś wcześniejsze produkty z tych zakładów.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zapewne wyszukujesz informacje ściśle związane z samymi piórami. To stara i znana firma ale nie w branży piśmienniczej. To firma zajmująca się biżuterią, pióra nie są głównym produktem tej firmy. To uzupełnienie oferty na równi z zegarkami. Artykuły piśmiennicze są u nich traktowane równierz jako biżuteria. Jak sam zauważyłeś jest dużo powielanych, marketingowych informacji w temacie piór. Jak wyczytałeś firma stara, założona przez Karla Hutt, potem przejęta przez syna Otto. Ale firma zawsze związana z drogą biżuterią, zegarkami. Wyroby piśmienicze Otto Hutt są traktowane na równi z innymi wyrobami jubilerskimi o czym świadczy certyfikat Niemieckiej Federacji Biżuteri i Zegarków. Produkcja w Niemczech, pióra znakowane podobnie jak biżuteria, ogólnie jest to traktowane jak biżuteria. O.H.ma też atramenty sygnowane swoim logiem ale kto to robi raczej nie dowiemy się.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Pomieszałem wszystko, informacje są tak chaotyczne, tam pomieszane tym marketingowym bełkotem że sam zacząłem mieszać. Historia związana z biżuterią co jest nadużyciem kończy się na działalności założyciela firmy Karla. Robił drobiazgi ale nie był mocno związany z jubilerstwem. Robił tzw.drobne przedmioty użytkowe głównie ze srebra. W późniejszych latach zaczął bardziej skupiać się na wyrobach piśmienniczych. W latach 60 syn Otto ograniczył się tylko do wyrobów piśmienniczych. I właściwie tyle historii. Dzisiaj Otto Hutt to brand, rodzinny interes skończył się prawdopodobnie w 1996r. Na pewno między połową lat 90 i samym początkiem lat 2000. W 2009r.wskrzeszono ponownie markę Otto Hutt, właścicielem marki jest firma Etra Weber GmbH. W 2009r. zarejestrowano znak handlowy w EU a w 2012 w USA i Malezji. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...