Skocz do zawartości

Skuwka do Parkera IM - wersja z szeroką stalówką


Atlantis

Polecane posty

Ostatnio odkryłem, że pióra Parker IM występują w dwóch wersjach, różniących się stalówką:

  • Starsza, posiadająca wąską stalówkę, przypominającą tę z Vectorów.
  • Nowsza, znacznie szersza, z dość dużym otworem.

Okazuje się, że skuwka od starej wersji pióra nie pasuje do nowej. Chociaż wizualnie wyglądają one niemal identycznie (przynajmniej ja nie widzę różnicy), to w środku brakuje miejsca na szerszą stalówkę. Stąd moje pytanie: czy gdzieś dałoby się kupić korpus i skuwkę dopasowaną do nowej wersji? Mam przód pióra z szeroką stalówką i chciałbym z niego zrobić kompletne pióro. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie postawiłeś konkretne, ale nie spodziewaj się, że znamy się na magii :) Po prostu szukaj. Często akcesoria do piór spotykam na Ebay'u. Natomiast zasadnicze pytanie mi się tu nasunęło - czy ta operacja w ogóle ma sens? Bo za niewielkie pieniądze kupisz na OLX (tam co rusz pojawiają się używane pióra klasy IM) całe pióro. W zeszłym roku sprzedałem tam IMa w stanie bardzo dobrym za 50 zł. 👍

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Aventador13 napisał:

No to jak się jeszcze gdzieś znajdzie korpus i zsumuje to "ekonomia" wraz kosztami 2 wysyłek będzie jak nie przymierzając obecny budżet Polski 🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Aventador13 napisał:

Tylko że to jest stara wersja.

Zgadza się, podałem jako przykład. Natomiast co trochę pojawiają się tam nowe oferty. "Ustrzelić" nową wersję w podobnej cenie to tylko kwestia cierpliwości. Przed chwilą ktoś właśnie wrzucił Parkera. Podałem po prostu ten przykład, ponieważ kompletnie nie opłaca się budować praktycznie całego pióra z nowych części, posiadając tylko stalówkę. W nazewnictwie Parkera "stalówka" to spływak + blaszka + sekcja. Myślę, że podzielisz moje zdanie :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem Twój tok myślenia i zgadzam się że cenowo zawsze bardzie opłaca się kupić od osoby prywatnej. Tylko że nie wiadomo kiedy ktoś wrzuci takie pióro w okazyjnej cenie oraz nie wiemy jak bardzo Autorowi zależy na czasie w złożeniu tego pióra. Rachunek ekonomiczny to w tym przypadku nie wszystko.

Poza tym z mojej obserwacji aukcji wynika, że nie zawsze ceny są tak okazyjne, żeby nowego IMa kupić za 4 dychy (choć zdarza się!).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...